انتخاب صفحه

فهرست مطالب:

چکیده……………………………………………………………………. 1

برای دانلود رایگان قسمت های بیشتراز فایل به انتهای مطلب مراجعه کنید

فصل اول

مقدمه
وقتی اینترنت همه گیر شد و استفاده از آن سرعت گرفت، همیشه این سئوال بود که دو کامپیوتر که از هم دور هستند چگونه می توانند بدون دخالت یک انسان با هم ارتباط برقرار کنند. منظور از ارتباط این است که یک برنامه در یک کامپیوتر بتواند تابعی که در یک برنامه دیگر که در یک کامپیوتر دور از خودش قرار دارد را صدا بزند و نتیجه اش را دریافت کند. به هر حال شرکت های نرم افزاری دست به کار شدند تا پاسخی برای این مشکل پیدا کنند. شرکت مایکروسافت در این زمینه هم پیشرو بود و تکنولوژی DCOM را برای رفع این نیاز تولید کرد. نسل بعدی راه حل این مشکل، که هم اکنون به صورت گسترده ای در اینترنت مورد استفاده قرار می گیرد، وب سرویس ها هستند. وب سرویس ها، برنامه های تحت دسکتاپ و تحت وب را قادر می سازند که با یک ارتباط روی HTTP به توابع داخل آن ها دسترسی پیدا کنند و نتیجه اش را در قالب فرمت استاندارد XML دریافت کنند.

Web service چیست؟
یک وب سرویس به معنای ساده نوعی کامپوننت تحت وب است. این کامپوننت به application هایی که از آن استفاده می کنند این امکان را می دهد که بتوانند از متدهای این وب سرویس استفاده کنند.برای ساده کردن پردازش های تجاری، برنامه های غیرمتمرکز (Enterprise) باید با یکدیگر ارتباط داشته باشند و از داده های اشتراکی یکدیگر استفاده کنند. قبلا ً این کار بوسیله ابداع استانداردهای خصوصی و فرمت داده ها به شکل مورد نیاز هر برنامه انجام می شد. اما دنیای وب و XML تکنولوژی آزاد برای انتقال دیتا انتقال اطلاعات بین سیستم ها را افزایش داد. وب سرویس ها نرم افزارهایی هستند که از XML برای انتقال اطلاعات بین نرم افزارهای دیگر از طریق پروتکل های معمول اینترنتی استفاده می کنند. به شکل ساده یک وب سرویس از طریق وب اعمالی را انجام می دهد (توابع یا سابروتین ها) و نتایج را به برنامه دیگری می فرستد. این یعنی برنامه ای که در یک کامپیوتر در حال اجراست اطلاعاتی را به کامپیوتردیگری می فرستد و از آن درخواست جواب می کند. برنامه ای که در آن کامپیوتر دوم است کارهای خواسته شده را انجام می دهد و نتیجه را بر روی ساختارهای اینترنتی به برنامه اول برمی گرداند. وب سرویس ها می توانند از پروتکل های زیادی در اینترنت استفاده کنند اما بیشتر از HTTP که مهم ترین آنهاست استفاده می شود. وب سرویس هر نوع کاری می تواند انجام دهد. برای مثال در یک برنامه می تواند آخرین عنوان های اخبار را از وب سرویس Associated Press بگیرد یا یک برنامه مالی می تواند آخرین اخبار و اطلاعات بورس را از طریق وب سرویس بگیرد. کاری که وب سرویس انجام می دهد می تواند به سادگی ضرب دو عدد یا به پیچیدگی انجام کلیه امور مشترکین یک شرکت باشد.

2.
مقدمه……………………………………………………………………. 3
Web service چیست؟…………………………………………………. 4
مزایای Web Service:ا…………………………………………………. 7
نکات تکنولوژی وب سرویس……………………………………………. 8
XML یا eXtensible Markup LanguageXML ا…………………………9
UDDI یا Universal Description , Discovery and Integration ا….16

برای دانلود رایگان قسمت های بیشتراز فایل به انتهای مطلب مراجعه کنید

فصل دوم

برای اینکه بتوانیم در وب سرویس که در اینجا یک فروشگاه اینترنتی است با مشتری ارتباط برقرار کنیم باید یک server داشته باشیم که از طرف ما ارتباط با مشتری برقرار می کند.
و برای ارتباط مشتری هم باید یک client داشته باشیم.Servelet چیزی است که ارتباط این دو را با هم برای ما فراهم می آورد.در واقع Servlet یک کلاس جاوا است که واسط Servlet را پیاده سازی می نماید و همچنین درخواستها را پذیرفته و پاسخها را تولید می نماید.این درخواستها می توانند از کلاسهای جاوا، سرویس گیرنده های وب یا Servlet های دیگر بیایند.
حالا در زیر نحوه پیاده سازی آنها را در محیط netbaens توضیح می دهم.

3-1-1رجیستر کردنglassfish
ابتدا باید glassfish را روی IDE رجیستر کنیم.برای این کار از منوی Tools، server را انتخاب می کنیم و add server را انتخاب می کنیم و glassfish را انتخاب کرده و به مرحله بعد می رویم.

3-1-2 ایجاد یک web service
در مرحله اول برای پیاده سازی یک web service با Metro یک class file هایی در java وجود دارند که با javax.jws تفسیر می شوند. WebService annotation کلاسی را به عنوان نقطه پایانی یا endpoint تعریف می کند.. برای نمونه:

برای ایجاد یک web service مراحل زیر را در IDE انجام می دهیم :
1-روی قسمت services در منوی سمت چپ Servers node کلیک می کنیم و GlassFish ی که در منوی سمت چپ وجود دارد را تعریف می کنیم و اگر در آنجا نبود یعنی هنوز GlassFish رجیستر نشده و باید آن را رجیستر کنیم .
2-از منوی file گزینه New Project و سپس Java Web بعد از آن Web Application را از Projects انتخاب می کنیم و کلید next می زنیم.
3-برای پروژه web service ای که می خواهیم تولید کنیم نامی که نشان داده می شود توسط services ، Assign می کنیم
محل قرار گرفتن پروژه را تعیین می کنیم ، جایی که می خواهیم پروژه را در آن به وجود بیاوریم و next را کلیک می کنیم. تعیین می کنیم که ، server ، GlassFish V2است یا V3 و ورژن Java EE، Java EE 5 یا بالاتر است.در پایان دکمه finish را کلیک می کنیم.
4- روی نام Application راست کلیک می کنیم و در قسمت new ، webservice را انتخاب می کنیم.5-0 نام webservice مان را تایپ می کنیم و و نام package و نام فیلد هایش را که در Web Service وجود دارند به ترتیب وارد می کنیم.

6-در انتها قسمت تولید webservice را انتخاب کرده و دکمه finish را می زنیم.در اینجا IDE در قالب web service فایلی با نامی که انتخاب کرده ایم می سازد که این فایل به سورس Source در قاب سمت راست نمایش داده می شود.عملیاتی که می خواهیم در web service اجرا شود را پیاده سازی می کنیم.

METRO WEB SERVICES ا…………………………………………………19
Metro چیست؟ ………………………………………………………………20
پروتوکل قابل اعتمادMETRO : ا…………………………………………….23
نحوه اتصال database و java: ا…………………………………………….30
منابع………………………………………………………………………….. 32  مقطع کارشناسی ارشد

بلافاصله بعد از پرداخت به ایمیلی که در مرحله بعد وارد میکنید ارسال میشود.


فایل pdf غیر قابل ویرایش

قیمت25000تومان

خرید فایل word

قیمت35000تومان