فهرست مطالب

چکیده……………………………………………………………………… 1

برای دانلود رایگان قسمت های بیشتراز فایل به انتهای مطلب مراجعه کنید

فصل اول : ارائه کلیات پیرامون شبکه های حسگر بی سیم

1 مقدمه
تکنولوژی WSN نیرویی بالقوه ای در تغییر مسیر زندگی،صنعت،فروش،پزشکی، مراقبت اغلب افراد وابسته، مدیریت بحران و بسیاری جهات دیگر دارد.حسگرهای بی سیم و شبکه های حسگر،محاسبه فراگیر و تحقبقات هوش مصنوعی با هم نظریات میان رشته ای هوش محدود را برای پیروز شدن بر چالش هایی که ما در زندگی روزمره مان با آن مواجه هستیم را ساخته اند.یکی از چالش های اصلی جهان برای دهه های اخیر ادامه جمعیت سالخورده بوده است که در کشور های پیشرفته افزایش یافته است.مرجع جمعیتی پیش بینی کرده است که در 20 سال آینده جمعیت در کشورهای پیشرفته تقریبا نزدیک 20% جمعیت کلی خواهد شد.از این رو افزایش کیفیت افراد سالخورده مسئله مهمی است که در این زمینه مطرح می شود.
یکی از کاربردهای امید بخش این است که ناحیه ترکیبی از تکنولوژی های الکترونیکی دریافتی و مصرفی که به مردم اجازه بازبینی ثابت را می دهد در شبکه های فراگیر خانگی با ایجاد بازبینی پزشکی متدوام،ارتقای حافظه،کنترل اسباب خانه،دستیابی داده های پزشکی و ارتباط اورژانسی به ساکنان و مراقبت کنندگانشان کمک کرد.
نه تنها سالخوردگان و بیماران بلکه در خانواده هایی که والدین هردو مشغول به کار می باشند استفاده از این سیستم ها برای مراقبت از نوزادان و کودکان مزیت هایی دارد.
محققان در کامپیوتر،شبکه ها و زمیینه های پزشکی با هم برای ساخت تصویر وسیعی از مراقبت های هوشمندانه ی ممکن در حال کار هستند.
رشد بیشتری توسط همزیستی تکنولوژی های شخصی کوچک معرف فرکانس رادیو،بلوتوث و شبکه های حسگر بی سیم برای بوجود آوردن کاربردهای زمینه ای بدست خواهد آمد.
در این مقاله، ما سیستم مدیریت داده ی درمان حسگر گرید، به نام SEGEDMAرا پیشنهاد می کنیم که ادغام فن آوری های شبکه های مختلف وامکان دسترسی به داده های پیوسته به کاربران سیستم را تضمین می کند.
هدف از این مقاله، حل مسائل و چالش های ذخیره سازی گرید و هم چنین مشکلات مهمی که به دلیل ادغام شبکه های حسگر بی سیم با فن آوری گرید در مراقبت های بهداشتی بوجود می آیند،است.

2.1معرفی شبکه های حسگر بی سیم
پیشرفت های اخیر در زمینه الکترونیک و مخابرات بی سیم توانایی طراحی و ساخت حسگرهایی را با توان مصرفی پایین، اندازه کوچک، قیمت مناسب و کاربری های گوناگون داده است. این حسگرهای کوچک که توانایی انجام اعمالی چون دریافت اطلاعات مختلف محیطی (بر اساس نوع حسگر، پردازش و ارسال آن اطلاعات را دارند، موجب پیدایش ایده ای برای ایجاد و گسترش شبکه های موسوم به شبکه های بی سیم حسگر شده اند.
22..1محدودیت های سخت افزاری یک گره حسگر:
عواملی چون اقتصادی بودن سیستم،توانی های مورد انتظار ،تعداد انبوه گره ها ، و نهایتا عملی شدن ایده ها در محیط واقعی موجب گشته است هر گره تعتعدی محدودیت سخت افزاری داشته باشد.
هزینه پایین : بایستی سیستم نهایی از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشد.چون تعداد گره ها خیلی زیاد بوده و برآورد هزینه هر گره بر تعداد زیادی ضرب می گردد،بنابراین هرچه از میزان هزینه هر گره کاسته شود ،در سطح کلی شبکه ، صرفه جویی زیادی صورت خواهد گرفت.
حجم کوچک : گره ها به نسبت محدوده ای که زیر نظر دارند ،بخشی را به خود اختصاص می دهند. لذا هرچه این قسمت کمتر باشد به همان نسبت کارآیی بالاتر می رود و از طرفی در اکثر موارد برای اینکه گره ها جلب توجه نکنند و یا بتوانند در برخی مکان ها قرار بگیرند نیازمند داشتن حجم کوچکی می باشند.توان مصرفی پایین : منبع تغذیه در گره ها محدود می باشد و در عمل ، امکان تعویض یا شارژ مجدد آن مقدور نمی باشد،لذا بایستی از انرژی موجود به بهترین نحو ممکن استفاده شود.
نرخ بیت پایین : به خاطر وجود سایر محدودیت ها ، عملا میزان نرخ انتقال و پردازش اطلاعات در گره ها ، نسبتا پایین می باشد.خود مختار بودن : هر گره باید از سایر گره ها ستقل باشد و بتواند وظایف خود را طبق تشخیص و شرایط خود، به انجام رساند.
قابلیت تطبیق پذیری : در طول انجام نظارت بر محیط، ممکن است شرایط در هر زمانی دچار تغییر و تحول شود.مثلا ممکن است بعضی از گره ها خراب شوند به همین دلیل هر گره باید بتواند خود را با شرایط جدید ایجاد شده تطبیق دهد.

17
1.1 مقدمه…………………………………………………….. 3
2.1معرفی شبکه های حسگر بی سیم…………………… 4
22..1محدودیت های سخت افزاری یک گره حسگر:……… 4
3.2.1معماری ارتباطی در شبکه های حسگر……………..: 4
4.2.1اجزای سخت افزاری:………………………………….. 5
4.1موضوعات مطرح…………………………………………… 9

برای دانلود رایگان قسمت های بیشتراز فایل به انتهای مطلب مراجعه کنید

فصل دوم : گرید

گرید شبکه ای از رایانه‌ها و ابررایانه‌ها است که با استفاده از پردازشگرهای متصل به هم توانایی پردازش اطلاعات با سرعتهای بالاتری را ممکن ساخته است و امکان انجام دادن عملیات حجیم محاسباتی را میسر می‌سازد. به عبارت دیگر مدت زمان اجرای کارهایی که ساعتها طول می‌کشید را به چند ثانیه کاهش داده است.
گریدها در واقع از منابع کامپیوترهای متصل به شبکه استفاده می‌کنند و می‌توانند با استفاده از برآیند نیروی این منابع، محاسبات بسیار پیچیده را به راحتی انجام دهند. آنها این کار را با قطعه قطعه کرن این عملیات و سپردن هر قطعه به کامپیوتری در شبکه انجام می‌دهند. مثلا وقتی شما از کامپیوترتان برای مدتی استفاده نمی‌کنید و کامپیوتر شما به اصطلاح به وضعیت محافظ نمایشگر می‌رود، از پردازشگر کامپیوتر شما هیچ استفاده‌ای نمی‌شود. اما با استفاده از شبکه‌های گرید می‌توان از حداکثر توانایی پردازشگرها استفاده نمود و برنامه‌ای را در کامپیوتر قرار داد که وقتی از سیستم استفاده‌ای نمی‌شود، این برنامه بتواند از نیروی بلااستفاده سیستم بهره بگیرد و قسمتی از محاسبات بزرگ عملیاتی را انجام دهد.
2.2هدف گرید
هدف گرید در حالت کلی به اشتراک گذاری منابع در یک محیط پویا و احتمالا نا همگن است .این منابع با سیاستهای مختلف در دسترس قرار می گیرند . این به اشتراک گذاری عمدتا برای اهداف محاسباتی برای مقاصد علمی و بسیاری از موارد کاربرد دارد که این منابع می توانند منابع گوناگونی اعم از CPU ،هارد دیسک ، نرم افزارها و حسگرها باشد.
3.2 انواع گرید از نظر اندازه و شکل
گریدها شبیه به هم نیستند و اندازه و شکل های متفاوتی دارند. در زیر 3 تقسیم بندی یا کلاس گرید های فعلی را که رایانه های فردی را تبدیل به یک مزرعه ابر رایانه با هزاران پردازنده کرده است فهرست شده است:
1.3.2خوشه ای
ساده ترین توع این سیستم هستند. از مجموعه ای از رایانه ها که با هم کار می کنند تشکیل شده اند و یک نقطه دسترسی یه سیستم برای کاربران یک پروژه یا بخش سازمانی خاص ایجاد می کند.
2.3.2 پردیزه
به پروژه ها و بخش های سازمانی متعدد اجازه می دهد که منابع رایانه ای خود را با هم به اشتراک گذارند. سازمانها می توانند از این توع سیستم برای مدیریت کارهای زیاد، ازفرآیند های تجاری سازمان تا داده کاوی استفاده کنند.
3.3.2 گرید جهانی
مجموعه ای از چندین گرید پردیزه می باشند که پا بر فرآی مرزهای سازمانی گذاشته اند ویک سیستم مجازی بسیار بزرگ را ایجاد کرده اند . کاربران می توانند به منابع رانه ای بیش از آنچه که در سازمان دارند دسترسی داشته باشند .
4.2 ارتباط رایانه های کاربران با مدیریت گرید
1 . ارتباط نامطمئن که هیچ تضمینی در رابطه با حضور رایانه در گرید و یا میزان توان محاسباتی اضافی در میان نمی باشد و صرفاً در صورتی که رایانه بیکار بماند، مدیریت گرید می تواند از آن در انجام کارهای خود بهره مند شود. در اینجا منظور از مدیریت گرید، سیستم کلی مدیریت گرید می باشد و هیچ معماری خاصی منظور نمی باشد. در این حالت، مدیریت گرید صرفاً بر اساس میزان مصرف از امکانات ارائه شده، هزینه می نماید.
2 . نوع دیگر ارتباط، ارتباط تضمین شده است که طبیعتاً هزینه بیشتری برای گرید به بار خواهد داشت. در این نحوه ارتباط، رایانه برای مدت معینی که طبق پروتکل تعریف شده، اختصاص می یابد و در مقابل درآمدی برای صاحب آن در نظر گرفته می شود، بدون توجه به اینکه آیا در آن زمان استفاده ای از آن بشود یا خیر. در عین حال به علت توزیعی بودن منابع در اینترنت و خارج از کنترل بودن آنها موجب می شود که ضمانت اجرایی صرفاً در حد تعهد اخلاقی وی می باشد. البته در صورت تخلف از تعهدات پرداختی صورت نمی گیرد و شاید حتی جریمه ای نیز از قبل توافق شده باشد، اما به هر حال در برنامه ریزی انجام شده اخلال صورت می گیرد. البته در این روش هزینه به علت ماهیت تضمینی بالاتر می باشد و ضریب اطمینان آن نیز بالاتر می باشد.
آنچه مسلم است ماهیت تغیر پذیری منابع محاسباتی در گرید می باشد. زیرا منابع تحت کنترل یک مدیریت مرکزی نمی باشند و صرفاً از طریق پروتکلهای تعریف شده با یکدیگر در ارتباط می باشند. بنابرین نمی توان نسبت به امنیت و اطمینان منابع متکی بود و باید تدابیر لازم دیده شود.

1.2دید کلی از گرید…………………………………………….. 16
2.2هدف گرید ……………………………………………………16
3.2 انواع گرید از نظر اندازه و شکل…………………………… 16
1.3.2خوشه ای………………………………………………….. 16
2.3.2 پردیزه……………………………………………………….. 16
5.2 انواع گرید……………………………………………………….. 17
6.2 محاسبات گرید چیست ؟……………………………………… 19
2-6-1-1 استفاده ی موثر از منابع……………………………………. 19
2-6-1-2 قابلیت محاسبه موازی…………………………………….. 20
2-6-1-3 متعادل سازی استفاده از منابع…………………………. 20
7.2اهمیت محاسبات گرید…………………………………………. 20
2.9.2 اجزای امنیت………………………………………………….. 22
3.9.2مدیریت کنترل کار سیستم…………………………………….. 23
4.9.2 زمانبند……………………………………………………………. 23
5.9.2 مدیریت اطلاعات……………………………………………….. 23
6.9.2 مدیریت منابع………………………………………………….. 24
1.10.2 سرویسهای گرید……………………………………………. 24
1.12.2بررسی اجمالی از Grid Kit ا………………………………27  مقطع کارشناسی ارشد

بلافاصله بعد از پرداخت به ایمیلی که در مرحله بعد وارد میکنید ارسال میشود.


فایل pdf غیر قابل ویرایش

قیمت25000تومان

خرید فایل word

قیمت35000تومان