انتخاب صفحه

پیش گفتار :

در دنیای امروز اطلاعات عامل کسب قدرت می باشد اگر سازمانی بخواهد قدرتمند و مطلوب باشد باید مطلع باشد. وجود این امر استفاده از کامپیوتر و نرم افزارهای مختلف را توسعه بخشیده است. مدیران موسساتی که می خواهند سازمانی را با راندمان بالا و مطلوب داشته باشند سعی بر این دارند تا با استفاده از ابزارهای کارآمد و اساسی سیستم سازمان خود را برای دستیابی به موقع آمار و اطلاعات از جنبه های مختلف کامپیوتری کنند.
امروزه قدرت بسیاری از کشورها به واسطه وجود رسانه های قوی و تاثیر گذار در آن کشور و یا حتی در جهان می باشد . پورتال های خبری نیز جزء رسانه های موثر در دنیای اینترنت می باشد.در سیستم زیر قسمت های مختلف یک پورتال خبری توضیح داده می شود ، اینکه واقعا معیارهای کنونی تغییر کرده است را می توان از فراوانی چنین سایت هایی دریافت . شاید هنوز در کشور ما فعالیت های اینترنتی آنچنان فراگیر نشده است اما همگان به این مسئله اذعان دارند که دیر یا زود کشور ما هم باید به این سمت برود.به امید آن روز

برای دانلود رایگان قسمت های بیشتراز فایل به انتهای مطلب مراجعه کنید

فهرست مطالب

چکیده………………………………………………………. : 1

پیش گفتار …………………………………………………..: 2

فصل اول

ASP.NET ، یک چارچوب برنامه نویسی است که بر اساس فریمورک دات نت ایجاد شده و از آن بمنظور پیاده سازی برنامه های مبتنی بر وب استفاده می گردد . فرم های وب ASP.NET ، که بعنوان بخشی از یک برنامه وب ASP.NET مطرح می باشند ، روشی ساده بمنظور ایجاد وب سایت های پویا را در اختیار علاقه مندان قرار می دهند . ASP.NET ، همچنین شامل سایر تکنولوژی های مورد نیاز برای ایجاد سرویس های وب XML بوده که بکمک آنان ، امکان تولید بلاک های لازم برای ایجاد برنامه های توزیع شده فراهم می گردد .
ASP.Net متشکل از چندین تکنولوژی متفاوت شامل : فرم های وب یا WebForms ، سرویس های وب، کنترل های وب، کنترل های HTML و کنترل های اعتبار سنجی می باشند. وقتی تمام این موارد در کنار هم قرار گیرند، برنامه نویسان را قادر به ساخت و ارائه برنامه های کاربردی تحت وب قوی، قابل نگهداری و مقیاس پذیر می نمایند.
Asp.Net عضوی از بدنه NET. و متعلق به میکروسافت است. شرکت میکروسافت موفقیت خود را با سرنوشت NET. گره زده است. بنابراین شاید جالب باشد که بدانیم NET. چیست؟ بدنه NET. دارای دو قسمت اصلی است: قسمت اول یک کتابخانه عظیم از کلاس های آماده است و قسمت دوم یک محیط زمان اجرا می باشد.
کتابخانه کلاس ها در NET.
کتابخانه NET. دارای بیش از ۳۴۰۰ کلاس آماده جهت استفاده در برنامه ها است. بعضی از این کلاس ها همان کلاس های پایه مانند آرایه و رشته هستند. اما عمده این کلاس ها به پیاده سازی اعمال تخصصی مانند کار با فایل و یا تولید مستندات XML پرداخته اند.
• فضانام ها در NET.
انبوه کلاس های موجود در NET. به حال خود رها نشده اند بلکه این کلاس ها در یک دسته بندی سلسله مراتبی به نام namespace یا فضانام چیده شده اند. بعنوان مثال کلیه کلاس های مربوط به کار با فایل ها در فضانام System.IO دسته بندی شده اند. بنابراین با استفاده از نام کلاس و فضانام مربوطه هر کلاس بصورت منحصربفردی مشخص می شود. بعنوان مثال جهت دسترسی به کلاس File در فضانام System.IO می توان از عبارت System.IO.File استفاده کرد.یک دسته از فضانام ها بطور خاص برای برنامه نویسی در ASP.NET در نظر گرفته شده اند. این فضانام ها با System.Web شروع می شوند. بعنوان مثال کلیه ابزارهای HTML در فضانام System.Web.UI.
• مجموعه ها در NET.
کلاس های موجود در NET. در قالب مجموعه ها (Assemblies) جاسازی شده اند. نکته مهم این است که در اینجا یک مجموعه با یک فضانام اشتباه نشود. یک مجموعه عبارت است از یک یا چند فایل که کد برنامه مربوط به کلاس ها در آن قرار دارد. برای مثال، کلیه کلاس های موجود در فضانام System.IO در یک مجموعه بنام Mscorlib.dll قرار دارد. مجموعه Mscorlib.dll یک فایل معمولی است که در دیسک سخت یک کامپیوتر حاوی NET. در کنار سایر فایل ها قرار می گیرد. برای یک فضانام مهم نیست که کلاس های آن بروی دیسک چگونه ذخیره شده است. کلاس های یک فضانام ممکن است در قالب چند مجموعه ذخیره شده باشند و از طرف دیگر یک مجموعه ممکن است حاوی کلاس های چند فضانام باشد. یک فضانام عبارت است از دسته بندی منطقی کلاس ها در محیط برنامه نویسی در حالیکه یک مجموعه، دسته بندی فیزیکی کلاس ها بروی دیسک سخت استزبان مشترک زمان اجرا در NET.قسمت دوم بدنه NET. یک محیط یا زبان برای زمان اجرا است که زبان مشترک زمان اجرا (The .NET Common Language Runtime – CLR) نام دارد. در اولین فراخوانی یک صفحه ASP.NET آن صفحه ابتدا کامپایل شده و سپس اجرا می گردد و کد حاصله جهت مراجعات بعدی و جلوگیری از کامپایل مجدد بروی سرور نگهداری می شود. این کد کامپایل شده یک کد میانی است که زبان آن زبان جدیدی است بنام زبان میانی میکروسافت یا

فصل اول : نرم افزارهای مورد نیاز……………………………… 4
1- ASP.Net ا……………………………………………………….5
1-1 ) ASP.Net چیست ؟………………………………………… 5
1-2) زبانهای برنامه نویسی در ASP.NETا…………………….. 9
1- C#.Net : ا……………………………………………………..10
1-1 مقدمه ای بر برنامه نویسی شی گراء در دات نت……… 10
1-2سی شارپ دات نت و برنامه نویسی شی گراء………… 13
الف) برنامه نویسی شی گرا………………………………….. 13
ب) انتزاع ( abstraction ) ا………………………………………13
د) توارث (inheritance) ا………………………………………….15
هـ )چند ریختی ( polymorphism ) ا…………………………..17
و) فریمورک دات نت……………………………………………. 19
ز)CLR و قابلیت های آن……………………………………….. 20
ح) سیستم CTSا………………………………………………. 22
ط) سیستم CLS(Common Language Specification) ا……22
1-4 مقدمه ای بر C#.Net ا………………………………………27
چرا C# : ا……………………………………………………………28
C# و سایر زبان های برنامه نویسی………………………… : 30
3- SQL Server ا…………………………………………………..31
3-1 مقدمه ای بر SQL Server ا…………………………………31
Select Last name from persons ا…………………………….34
3-3 عملگر ها در SQLا………………………………………….. 35
دستور Insert :ا………………………………………………….. 36

برای دانلود رایگان قسمت های بیشتراز فایل به انتهای مطلب مراجعه کنید

فصل دوم

مقدمه :
یک پورتال خبری همانند یک روزنامه آنلاین بر روی اینترنت است که بازدیدکنندگان می توانند بدون هیچ محدودیتی از هر کجای دنیا اخبار این روزنامه آنلاین را مشاهده نمایند و نظرات خود را در مورد اخبار ارسال کنند .
مزایای یک پورتال خبری را در مقابل یک روزنامه می توان به طور خلاصه در موارد زیر بیان کرد
1. پورتال خبری محدودیت ارسال خبر ندارد و می توان کلیه اخباری که نیاز به ارائه آن به بازدید کننده است را بدون هیچ محدودیتی در سایت قرار داد.
2. بازدید کنند می توانند ساعت ها در سایت اخبار را مطالعه کنند و حتی نظرات خود را در مورد اخبار به مدیریت ارسال نماید.
3. پورتال خبری محدودیتی از لحاظ تعداد بازدید کننده ندارد به عبارتی وب سایت خبری مشکلی در کمبود کاغذ یا کمبود تعداد چاپ ندارد.
4. بازدید کننده می تواند به راحتی هر گونه خبر از روزها و حتی ماهها و سالهای قبل که در آرشیو موجود می باشد را به راحتی یافته و مطالعه نماید.
5. ابزار تبلیغی مناسب در جهت کسب درآمد

اصولا سیستم های داینامیک مانند یک پورتال خبری از دو قسمت مدیریت سیستم و قسمت قابل مشاهده برای بازدید کننده تشکیل می شود.

مجموعه ای از دنباله هایی از کنش ها (عملیاتی) که یک سیستم انجام می دهد تا یک نتیجه قابل مشاهده و ارزشمند برای استفاده کننده را فراهم نماید.در سایت خبری, usecase ها یی را که مربوط به کاربر بوده را دربسته کاربر و usecase ها یی را که مربوط به مدیر سایت بود را در بسته مدیر سایت طبقه بندی کرده ایم که اکنون به بررسی تک تک usecase ها می پردازیم:

1-3-2ثبت نام (register):
کاربر برای استفاده از تمام امکانات سایت مستلزم ثبت نام در سایت می باشد. جهت ثبت نام در سایت , کاربر کافی است بر روی لینک عضویت جدید کلیک کند در این صورت صفحه ثبت نام به کاربر نمایش داده میشود .حال کاربر باید اطلاعات را با فرمت خواسته شده پرکند , در صورت تکمیل صحیح فرم و تکراری نبودن کاربر فعال می شود. در این صورت کاربر یکی از اعضاء سایت محسوب می گردد.

مقدمه……………………………………………………………. : 39
موارد کاربرد یک بازدید کننده …………………………………….: 40
ارتباط بین جداول………………………………………………… : 44
ارتباط بین جداول یا دیاگرام جداول به شرح زیر می باشد …..: 44
5-توضیح بخش های مختلف سایت………………………….. : 44
تعریف اخبار توسط مدیر سایت ………………………………….: 83
مدیریت اخبار توسط مدیر سایت…………………………………: 85
تعریف گروه خبری جدید…………………………………………. 86
ورود اعضا…………………………………………………………. 87
مشاهده اخبار …………………………………………………..: 87
شکل زیر فرم اصلی سایت یا همان مشاهده اخبار را نشان می دهد : 88
فرم اضافه کردن خبر……………………………………………… 105
فرم لیست اخبار…………………………………………………… 107  مقطع کارشناسی ارشد

بلافاصله بعد از پرداخت به ایمیلی که در مرحله بعد وارد میکنید ارسال میشود.


فایل pdf غیر قابل ویرایش

قیمت25000تومان

خرید فایل word

قیمت35000تومان