پیش گفتار :

در دنیای امروز اطلاعات عامل کسب قدرت می باشد اگر سازمانی بخواهد قدرتمند و مطلوب باشد باید مطلع باشد. وجود این امر استفاده از کامپیوتر و نرم افزارهای مختلف را توسعه بخشیده است. مدیران موسساتی که می خواهند سازمانی را با راندمان بالا و مطلوب داشته باشند سعی بر این دارند تا با استفاده از ابزارهای کارآمد و اساسی سیستم سازمان خود را برای دستیابی به موقع آمار و اطلاعات از جنبه های مختلف کامپیوتری کنند.
امروزه قدرت بسیاری از کشورها به واسطه وجود رسانه های قوی و تاثیر گذار در آن کشور و یا حتی در جهان می باشد . پورتال های خبری نیز جزء رسانه های موثر در دنیای اینترنت می باشد.در سیستم زیر قسمت های مختلف یک پورتال خبری توضیح داده می شود ، اینکه واقعا معیارهای کنونی تغییر کرده است را می توان از فراوانی چنین سایت هایی دریافت . شاید هنوز در کشور ما فعالیت های اینترنتی آنچنان فراگیر نشده است اما همگان به این مسئله اذعان دارند که دیر یا زود کشور ما هم باید به این سمت برود.به امید آن روز

برای دانلود رایگان قسمت های بیشتراز فایل به انتهای مطلب مراجعه کنید

فهرست مطالب

چکیده………………………………………………………. : 1

پیش گفتار …………………………………………………..: 2

فصل اول

ASP.NET ، يک چارچوب برنامه نويسی است که بر اساس فريمورک دات نت ايجاد شده و از آن بمنظور پياده سازی برنامه های مبتنی بر وب استفاده می گردد . فرم های وب ASP.NET ، که بعنوان بخشی از يک برنامه وب ASP.NET مطرح می باشند ، روشی ساده بمنظور ايجاد وب سايت های پويا را در اختيار علاقه مندان قرار می دهند . ASP.NET ، همچنين شامل ساير تکنولوژی های مورد نياز برای ايجاد سرويس های وب XML بوده که بکمک آنان ، امکان توليد بلاک های لازم برای ايجاد برنامه های توزيع شده فراهم می گردد .
ASP.Net متشکل از چندین تکنولوژی متفاوت شامل : فرم های وب یا WebForms ، سرویس های وب، کنترل های وب، کنترل های HTML و کنترل های اعتبار سنجی می باشند. وقتی تمام این موارد در کنار هم قرار گیرند، برنامه نویسان را قادر به ساخت و ارائه برنامه های کاربردی تحت وب قوی، قابل نگهداری و مقیاس پذیر می نمایند.
Asp.Net عضوی از بدنه NET. و متعلق به ميکروسافت است. شرکت ميکروسافت موفقيت خود را با سرنوشت NET. گره زده است. بنابراين شايد جالب باشد که بدانيم NET. چيست؟ بدنه NET. دارای دو قسمت اصلی است: قسمت اول يک کتابخانه عظيم از کلاس های آماده است و قسمت دوم يک محيط زمان اجرا می باشد.
کتابخانه کلاس ها در NET.
کتابخانه NET. دارای بيش از ۳۴۰۰ کلاس آماده جهت استفاده در برنامه ها است. بعضی از اين کلاس ها همان کلاس های پايه مانند آرايه و رشته هستند. اما عمده اين کلاس ها به پياده سازی اعمال تخصصی مانند کار با فايل و يا توليد مستندات XML پرداخته اند.
• فضانام ها در NET.
انبوه کلاس های موجود در NET. به حال خود رها نشده اند بلکه اين کلاس ها در يک دسته بندی سلسله مراتبی به نام namespace يا فضانام چيده شده اند. بعنوان مثال کليه کلاس های مربوط به کار با فايل ها در فضانام System.IO دسته بندی شده اند. بنابراين با استفاده از نام کلاس و فضانام مربوطه هر کلاس بصورت منحصربفردی مشخص می شود. بعنوان مثال جهت دسترسی به کلاس File در فضانام System.IO می توان از عبارت System.IO.File استفاده کرد.يک دسته از فضانام ها بطور خاص برای برنامه نويسی در ASP.NET در نظر گرفته شده اند. اين فضانام ها با System.Web شروع می شوند. بعنوان مثال کليه ابزارهای HTML در فضانام System.Web.UI.
• مجموعه ها در NET.
کلاس های موجود در NET. در قالب مجموعه ها (Assemblies) جاسازی شده اند. نکته مهم اين است که در اينجا يک مجموعه با يک فضانام اشتباه نشود. يک مجموعه عبارت است از يک يا چند فايل که کد برنامه مربوط به کلاس ها در آن قرار دارد. برای مثال، کليه کلاس های موجود در فضانام System.IO در يک مجموعه بنام Mscorlib.dll قرار دارد. مجموعه Mscorlib.dll يک فايل معمولی است که در ديسک سخت يک کامپيوتر حاوی NET. در کنار ساير فايل ها قرار می گيرد. برای يک فضانام مهم نيست که کلاس های آن بروی ديسک چگونه ذخيره شده است. کلاس های يک فضانام ممکن است در قالب چند مجموعه ذخيره شده باشند و از طرف ديگر يک مجموعه ممکن است حاوی کلاس های چند فضانام باشد. يک فضانام عبارت است از دسته بندی منطقی کلاس ها در محيط برنامه نويسی در حاليکه يک مجموعه، دسته بندی فيزيکی کلاس ها بروی ديسک سخت استزبان مشترک زمان اجرا در NET.قسمت دوم بدنه NET. يک محيط يا زبان برای زمان اجرا است که زبان مشترک زمان اجرا (The .NET Common Language Runtime – CLR) نام دارد. در اولين فراخوانی يک صفحه ASP.NET آن صفحه ابتدا کامپايل شده و سپس اجرا می گردد و کد حاصله جهت مراجعات بعدی و جلوگيری از کامپايل مجدد بروی سرور نگهداری می شود. اين کد کامپايل شده يک کد ميانی است که زبان آن زبان جديدی است بنام زبان ميانی ميکروسافت يا

فصل اول : نرم افزارهای مورد نیاز……………………………… 4
1- ASP.Net ا……………………………………………………….5
1-1 ) ASP.Net چیست ؟………………………………………… 5
1-2) زبانهای برنامه نويسی در ASP.NETا…………………….. 9
1- C#.Net : ا……………………………………………………..10
1-1 مقدمه ای بر برنامه نويسی شی گراء در دات نت……… 10
1-2سی شارپ دات نت و برنامه نويسی شی گراء………… 13
الف) برنامه نویسی شی گرا………………………………….. 13
ب) انتزاع ( abstraction ) ا………………………………………13
د) توارث (inheritance) ا………………………………………….15
هـ )چند ريختی ( polymorphism ) ا…………………………..17
و) فريمورک دات نت……………………………………………. 19
ز)CLR و قابليت های آن……………………………………….. 20
ح) سيستم CTSا………………………………………………. 22
ط) سيستم CLS(Common Language Specification) ا……22
1-4 مقدمه ای بر C#.Net ا………………………………………27
چرا C# : ا……………………………………………………………28
C# و سایر زبان های برنامه نویسی………………………… : 30
3- SQL Server ا…………………………………………………..31
3-1 مقدمه ای بر SQL Server ا…………………………………31
Select Last name from persons ا…………………………….34
3-3 عملگر ها در SQLا………………………………………….. 35
دستور Insert :ا………………………………………………….. 36

برای دانلود رایگان قسمت های بیشتراز فایل به انتهای مطلب مراجعه کنید

فصل دوم

مقدمه :
یک پورتال خبری همانند یک روزنامه آنلاین بر روی اینترنت است که بازدیدکنندگان می توانند بدون هیچ محدودیتی از هر کجای دنیا اخبار این روزنامه آنلاین را مشاهده نمایند و نظرات خود را در مورد اخبار ارسال کنند .
مزایای یک پورتال خبری را در مقابل یک روزنامه می توان به طور خلاصه در موارد زیر بیان کرد
1. پورتال خبری محدودیت ارسال خبر ندارد و می توان کلیه اخباری که نیاز به ارائه آن به بازدید کننده است را بدون هیچ محدودیتی در سایت قرار داد.
2. بازدید کنند می توانند ساعت ها در سایت اخبار را مطالعه کنند و حتی نظرات خود را در مورد اخبار به مدیریت ارسال نماید.
3. پورتال خبری محدودیتی از لحاظ تعداد بازدید کننده ندارد به عبارتی وب سایت خبری مشکلی در کمبود کاغذ یا کمبود تعداد چاپ ندارد.
4. بازدید کننده می تواند به راحتی هر گونه خبر از روزها و حتی ماهها و سالهای قبل که در آرشیو موجود می باشد را به راحتی یافته و مطالعه نماید.
5. ابزار تبلیغی مناسب در جهت کسب درآمد

اصولا سیستم های داینامیک مانند یک پورتال خبری از دو قسمت مدیریت سیستم و قسمت قابل مشاهده برای بازدید کننده تشکیل می شود.

مجموعه ای از دنباله هایی از کنش ها (عملیاتی) که یک سیستم انجام می دهد تا یک نتیجه قابل مشاهده و ارزشمند برای استفاده کننده را فراهم نماید.در سايت خبري, usecase ها یی را که مربوط به كاربر بوده را دربسته كاربر و usecase ها یی را که مربوط به مدیر سایت بود را در بسته مدیر سایت طبقه بندی کرده ایم که اکنون به بررسی تک تک usecase ها می پردازیم:

1-3-2ثبت نام (register):
كاربر برای استفاده از تمام امكانات سايت مستلزم ثبت نام در سایت می باشد. جهت ثبت نام در سایت , كاربر کافی است بر روی لینک عضویت جدید کلیک کند در این صورت صفحه ثبت نام به كاربر نمایش داده میشود .حال كاربر باید اطلاعات را با فرمت خواسته شده پرکند , در صورت تکمیل صحیح فرم و تکراری نبودن كاربر فعال می شود. در این صورت كاربر یکی از اعضاء سایت محسوب می گردد.

مقدمه……………………………………………………………. : 39
موارد کاربرد یک بازدید کننده …………………………………….: 40
ارتباط بین جداول………………………………………………… : 44
ارتباط بین جداول یا دیاگرام جداول به شرح زیر می باشد …..: 44
5-توضیح بخش های مختلف سایت………………………….. : 44
تعریف اخبار توسط مدیر سایت ………………………………….: 83
مدیریت اخبار توسط مدیر سایت…………………………………: 85
تعریف گروه خبری جدید…………………………………………. 86
ورود اعضا…………………………………………………………. 87
مشاهده اخبار …………………………………………………..: 87
شکل زیر فرم اصلی سایت یا همان مشاهده اخبار را نشان می دهد : 88
فرم اضافه کردن خبر……………………………………………… 105
فرم لیست اخبار…………………………………………………… 107  مقطع کارشناسی ارشد

بلافاصله بعد از پرداخت به ایمیلی که در مرحله بعد وارد میکنید ارسال میشود.


فایل pdf غیر قابل ویرایش

قیمت25000تومان

خرید فایل word

قیمت35000تومان