انتخاب صفحه

مقدمه:

نوشتن برنامه برای یک کامپیوتر همانند یاد دادن گره زدن بند کفش به یک کودک است و نیازمند بیان کردن مراحل کار به صورت درست می باشد. برنامه Visual C# یک زبان برنامه نویسی است که به وسیله آن می توانید به کامپیوتر خود بگویید چه کارهایی را انجام دهد. اما کامپیوتر نیز مانند یک کودک است و فقط کارهایی را می تواند انجام دهد که مراحل آن به وضوح مشخص شوند. خوشبختانه Visual C# زبانی است که تا حد ممکن کارهای مشکل را آسان کرده است. درک اتفاقاتی که در سطوح پایین برای اجرای یک برنامه رخ می دهد هچ وقت ضرری نداشته است اما در Visual C# برای نوشتن یک برنامه نیازی به درگیری با مسائلی از این قبیل ندارید و می توانید به راحتی بر الگوریتم برنامه ای که می خواهید بنویسید، متمرکز شوید.
در این پروژه تلاش بر آن است تا ضمن توضیحاتی مختصر پیرامون محیط Visual C#، SQL Server 2008 و ADO.Net به بحث و بررسی بخش های متفاوت یک داروخانه به صورت کلی بپردازیم.

فهرست مطالب

چکیده……………………………………………………………. 1
مقدمه…………………………………………………………….. 2

برای دانلود رایگان قسمت های بیشتراز فایل به انتهای مطلب مراجعه کنید

فصل اول

اصولاً سیستم پایگاه داده چیزی بیش از یک سیستم کامپیوتری نگهداری رکوردها نمی‌باشد. وظیفه کلی این سیستم ذخیره و نگهداری اطلاعات و ارائه آنها در پاسخ به درخواست کاربران می‌باشد. اصطلاح پایگاه داده یکی از رایج‌ترین واژه در علم کامپیوتر است سیستم مدیریت پایگاه داده‌ها یکی از سیستم‌های ذخیره و بازیابی اطلاعات است. با توجه به معنای عام سیستم ذخیره و بازیابی اطلاعات: یعنی هر سیستمی که به کاربران امکان دهد تا اطلاعات خود را ذخیره، بازیابی و پردازش کند و احیاناً اطلاعات جدیدی را تولید نماید پایگاه داده گویند. (بطور کلی به مجموعه داده‌ها و اطلاعات یک مؤسسه که در یک کامپیوتر ذخیره شده باشد را پایگاه داده‌ها گویند.)

1-1- مدیریت داده‌ها و مدیریت پایگاه داده‌ها
پایگاه داده تحت کنترل متمرکز نرم‌افزاری به نام سیستم مدیریت پایگاه داده ایجاد و مورد استفاده قرار می‌گیرد. پرونده‌های اطلاعاتی که به نوعی به هم مرتبط هستند تشکیل یک بانک اطلاعاتی را می‌دهند به عنوان مثال بانک اطلاعاتی دانشگاه ممکن است شامل فایل اطلاعاتی دانشجویان (مجموعه فرم‌های ثبت نام) و فایل اطلاعاتی استادان باشد.
مفهوم کنترل مرکزی : این مفهوم بدین معنی است که در یک سیستم بانک اطلاعاتی بزرگ چند نفر وجود خواهند داشت که این وظیفه و مسئولیت مرکزی را انجام می‌دهند شخصی که مسئول اداره داده‌ها می‌باشد را مدیر داده‌ها (به اختصار DA) می‌نامند . داده‌ها یکی از موارد با ارزش و مهم و در یک سازمان می‌باشد لذا شخص یا اشخاصی که مسئول این کار هستند بایستی داده‌ها را نگهداری کرده و پاسخگوی نیازهای سازمان با در نظر گرفتن دیدگاه‌های سطح عالی مدیریت باشد بنابراین وظیفه مدیر داده‌ها در وهله اول این است که تصمیم بگیرد چه داده هایی در پایگاه داده‌ها ذخیره شوند و بعد از ذخیره سیاست‌گذاری چگونگی داده‌ها با آنها را تعیین کند. بانک اطلاعاتی کنترل و مدیریت اطلاعات را در سطح منطقی انجام می‌دهند.به داده‌های یک پایگاه داده، داده‌های پایدار می‌گویند چون در مقایسه با سایر داده‌های موجود در یک سیستم کامپیوتری که عمدتاً موقتی و گذرا می‌باشند روی رسانه ذخیره‌سازی به صورت دائمی ذخیره می‌شوند. به عبارت دیگر می‌توان گفت که پایگاه داده‌ها مجموعه‌ای از داده‌های پایدار است که توسط سیستم‌ها و برنامه‌های کاربردی در یک سازمان به کار گرفته می‌شود.

فرم ثبت نام کالا

فرم ثبت نام کالا

فصل دوم:

برای ورود به سیستم بیمارستان لازم است، نام کاربری و رمز عبور فرد وارد گردد در صورت اشتباه بودن اطلاعات ورودی، پیغام مناسب نمایش داده می شود. در صورت درست بودن اطلاعات ورودی، فرم مناسب کاربر باز می شود. در این بخش با توجه به نام کاربری وارد شده، سیستم وارد یکی از چهار سطح دسترسی می شود:
1. دکتر داروخانه یا admin که این فرد مدیریت بر روی تمام بخش های سیستم را دارا می باشد. همچنین می تواند به هر user که نیاز باشد حق دسترسی بدهد و مدیریت بر روی انبارها را برعهده دارد.
2. کاربر مالی داروخانه که دارای وظایف زیر است:
-دادن سفارشات و تحویل گرفتن آن ها
-ثبت سازمان بیمه
-ثبت بیمه داروها
3. پذیرش 1 که وظایف فروش کالاها و ثبت نسخه ها را برعهده دارد.
4. پذیرش 2 که وظیفه ثبت Data Entryها (مانند ثبت اطلاعات داروها و کالاها و …) را دارد.

2. فرم ثبت کاربر:

در این فرم، دکتر داروخانه می تواند کاربر جدیدی را در سیستم ثبت کند و سطح دسترسی کاربر جدید را تعیین کند. همچنین می تواند با داشتن نام و نام خانوادگی یک کاربر او را جستجو کرده و اطلاعاتش را به دست آورد. بعلاوه این امکان را دارد که کاربری را از لیست حذف کند

پروتوتایپ………………………………………………………………. 11
3.1فرم ثبت سفارش………………………………………………… 14
3.2. فرم تحویل …………………………………………………………15
3.3. فرم بیمه…………………………………………………………… 16
4. فرم فروش……………………………………………………………. 16
4.1. فرم ثبت نسخه ……………………………………………………17
4.2. فرم فروش کالا……………………………………………………… 18
5. فرم اطلاعات اولیه…………………………………………………….. 18
5.3. فرم ثبت کالاها………………………………………………………. 20

فصل سوم:

نمودار Use Case:
یک Use Case رفتار سیستم را توصیف می کند، که شامل تقابل بین سیستم و بازیگران می باشد.
به عبارت کلی یک Use Case یک الگوی رفتاری توانایی های سیستم و یک دنباله تراکنش های وابسته به هم می باشد، که به وسیله ی سیستم و بازیگران انجام می پذیرد و دیاگرام
مورد استفاده یک نمای سطح بالای سیستم از دید بازیگران سیستم به ما می دهد و نحوه ی برخورد آن با دنیای بیرون را مشخص می کنند.
این دیاگرام در طول تحلیل سیستم برای به دست آوردن نیازمندی ها و نشان دادن چگونگی کارکرد سیستم به کار می رود.
لازم به ذکر است که در یک مدل واحد ممکن است چندین دیاگرام مورد استفاده داشته باشیم؛ معمولا در این صورت هر مجموعه ای از Use Case های مرتبط به هم را در یک بسته قرار می دهیم ؛ به این ترتیب کلیه ی Use Case های سیستم در بسته های مرتبط به هم قرار می گیرند.
مقصود از بازیگر یا Actor موجودیتی است که در تعامل با سیستم به منظور تکمیل یک رویداد (عملی که سیستم در قبال آن از خود واکنش نشان می دهد) به کار می رود.
با توجه به توضیحات مطرح شده در ارتباط با Use Case وهمچنین توضیحاتی که در مورد سیستم داده شد می توان نمودار را بر طبق شکل زیر ترسیم نمود.

نمودارها……………………………………………………………………….. 23

برای دانلود رایگان قسمت های بیشتراز فایل به انتهای مطلب مراجعه کنید

فهرست اشکال

فرم ورود………………………………………………………………. 12
فرم ثبت کاربر- تصویر ………………………………………………1 13
فرم سفارش،تحویل،بیمه- تصویر 2…………………………………. 13
فرم ثبت سفارش……………………………………………………. 14
فرم تحویل…………………………………………………………… 15
فرم بیمه- تصویر …………………………………………………..1 16
فرم فروش- تصویر 2…………………………………………………. 16
فرم ثبت نسخه ………………………………………………………17
فرم فروش کالا- تصویر ……………………………………………….1 18
فرم اطلاعات اولیه- تصویر 2………………………………………….. 18
فرم ثبت داروها………………………………………………………… 19
فرم ثبت نوع دارو- تصویر ……………………………………………….1 20
فرم ثبت کالا- تصویر ……………………………………………………2 20
فرم نوع کالا – تصویر 1……………………………………………………. 21
فرم ثبت واحد- تصویر 2…………………………………………………….21
فرم ثبت شرکت ها……………………………………………………… 22
انواع کلاس……………………………………………………………….30

   مقطع کارشناسی ارشد

بلافاصله بعد از پرداخت به ایمیلی که در مرحله بعد وارد میکنید ارسال میشود.


فایل pdf غیر قابل ویرایش

قیمت25000تومان

خرید فایل word

قیمت35000تومان