انتخاب صفحه

 فهرست مطالب

فصل اول

در صنایع نفت و گاز، استخراج از چاه ناگزیر با ناخالصی هایی از قبیل شن، ذرات جامد و مایعات هیدروکربنی و آب همراه است که مشکلات عدیده ای در سیستم های بهره برداری ایجاد می کنند. یکی از مشکلات مهم این مواد همراه سایش است. سایش برای مدت زمان طولانی به عنوان یک منبع ایجاد مشکل در سیستم های تولید و بهره‌برداری هیدروکربن شناخته شده است. بسیاری از خرابی های خطرناک مربوط به زانویی ها، لوله ها، چوک ها و ابزارهای سنجش و کنترل  در سکوهای بهره‌برداری، واحدهای حفاری و دیگر تاسیسات زیردریایی در دهه­های قبل در نتیجه سایش بوده است. این مشکلات و خرابی ها هم شامل هزینه تعویض بخشهای فرسوده شده و هم مشکلات محیط زیستی و مسائل ایمنی می­باشد. تمامی رشته لوله درون چاه در معرض خوردگی و سایش قرار دارد اما بعضی از مکانها که دارای انحراف از مسیر اصلی هستند یا دچار تغییر سطح مقطع می­شوند نظیر چوک ها، زانویی ها، سه راهی ها و شیرهای ایمنی زیرسطحی در معرض خطر فراوانی قرار دارند. و در نهایت اگر سایش در طی فرایند تولید بطور مرتب پایش، پیش بینی و کنترل نشود می تواند موجب مختل شدن و یا حتی بسته شدن و تعطیلی کامل چاه برای یک دوره ی طولانی و یا خسارات جبران ناپذیر جانی و مالی شود.دانش و آگاهی لازم در مورد میزان سایش در مواد تشکیل دهنده لوله ها و ابزار کنترل موجب انتخاب مواد مقاوم در برابر سایش و طراحی پیکربندی مناسب برای حفاظت لوله ها و تجهیزات در برابر این تهدید بالقوه خواهد بود. در طراحی یک خط لوله یا سیستم بهره برداری ابتدا می بایست میزان سایش مورد بررسی و پیش بینی قرار گیرد تا بواسطه ی آن در مکان های مورد تهدید سایش اقداماتی مثل انتخاب مواد مناسب با سایش مورد نظر، افزایش اندازه لوله ها، جلوگیری از تشکیل و هدایت شن و مایع و … صورت پذیرد.

در برخی موارد زمانیکه نفت و گاز از مخازن دارای مقاومت نسبتا پایین سازند تولید می شود ( کمتر از psia 2000) با کاهش فشار مخزن، ذرات شن می­توانند از سنگ مخزن جدا شده و تعدادی از ذرات همراه با سیالات تولید شوند. این ذرات شن می­توانند سبب سایش خطوط لوله و تجهیزات شده و در نتیجه منجر به توقف تولید شوند و از اینرو ضررهای اقتصادی قابل ملاحظه­ای متوجه تولیدکنندگان نفت و گاز می شود.در مواردی که در یک سیستم بهره برداری نیازمند افزایش تولید باشیم به دلیل افزایش سرعت سیال پیش بینی سایش در سرعت های بالاتر لازم خواهد بود. که هم اکنون این پروژه در چاه های کنگان، آغار و شانول در حال اجرا می باشد.به دلایل ذکر شده نیازمند کنترل و پیش بینی پدیده ی سایش هستیم. پیش بینی سایش گاز حامل شن و مایع در جریان چند فازی یک پدیده پیچیده است و در این شرایط چندین عامل بر روی سایش تاثیر گذارند که می توان به سرعت برخورد، زاویه برخورد، اندازه ذرات ، خصوصیات ذرات و مایع، درصد شن ومایع ، شکل ذرات و خصوصیات فلز مورد نظر اشاره کرد. همچنین چندین روش هم جهت جلوگیری از تولید شن و ورود آنها بدرون لوله­های تولیدی وجود دارد که در ادامه در مورد آنها توضیحاتی داده خواهد شد.تاکنون در کشور ما در زمینه آزمایشگاهی پدیده ی سایش پژوهش خاصی انجام نشده است. با توجه به نیاز به پیش بینی نرخ سایش در این تحقیق با طراحی و ساخت یک سیستم کامل آزمایشگاهی برای بیش بینی نرخ سایش و در ادامه ی این راه ارایه ی یک رابطه ی مناسب در پدیده ی سایش گاز همراه با شن و گاز همراه با قطرات مایع کمبود یاد شده را تا حد امکان مرتفع سازیم

نحوه ی نصب کوپن بروی کوپن هولدر

نحوه ی نصب کوپن بروی کوپن هولدر

1-مقدمه:…………………………………………………………………………………. 2

برای دانلود رایگان قسمت های بیشتراز فایل به انتهای مطلب مراجعه کنید

فصل دوم مبانی نظری تحقیق

در یک جمله سایش[1] به فرایند جدا شدن ماده از سطح فلزات در اثر کنش مکانیکی مثل برخورد ذرات جامد یا قطرات مایع گفته می شود. در شکل (1) نمای شماتیک از  فرآیند سایش قبل و بعد از برخورد ذرات با سطح فلز آورده شده است. ذرات قهوه ای که می توانند مولکول های سیال یا ذرات و قطرات مایع همراه سیال باشند، در برخورد با سطح فلز موجب از بین رفتن قسمتی از آن شوند.در سرعت های بالا، سیال به تنهایی نیز می تواند موجب سایش شود البته سایش ناشی از سیال تک فاز آن چنان قابل توجه نیست. برای تجهیزات و ابزار کنترل که در معرض جریان سیال قرار دارند مقدار مشخصی از سایش را به عنوان سایش مجاز تعیین می کنند. به کمترین سرعتی که در آن سایش که سایش از حد مجاز تعیین شده تجاوز کند سرعت بحرانی گفته می شود. در مواردی تولیدات هیدروکربنی خروجی از چاه ها با مخلوط پیچیده ی چند فازی همراه است که این مواد همراه موجب تشدید پدیده سایش و تخریب هر چه بیشتر تجهیزات خواهند شد و در نتیجه سرعت بحرانی را به شدت کاهش می دهد که ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • هیدروکربن های مایع: نفت، میعانات گازی
  • هیدروکربن جامد: واکس، هیدرات
  • هیدروکربن گازی: گاز طبیعی
  • گازهای دیگر: هیدروژن سولفید، کربن دی اکسید، نیتروژن و غیره.
  • آب همراه نمک
  • شن و دیگر ذرات

سایش به عنوان یکی از مهمترین مشکلات موجود در فرایند تولید بشمار می آید. سایش در زانوییها، واحدهای مته زنی، و دیگر تجهیزات سر چاه می تواند اتفاق بیفتد. متغیر های ذاتی پدیده ی سایش استفاده از زانویی ها را در طراحی و توسعه ی تجهیزات تولید هیدروکربن را با مشکل روبه رو ساخته است.قبل از هر چیز باید عنوان کرد که فشار سال تاثیر چندانی روی سایش ندارد بلکه می توان از فشارهای کمتر از 70 بار صرف نظر نمود. شکل (2) که توسط مرکز سایش و خوردگی دانشگاه تولسا[1] بیانگر این مطلب است که برای شن با اندازه های مختلف در فشارهای بالاتر از 70 بار فشار عامل تاثیر گذار در سرعت بحرانی سایش می باشد و در کمتر از این فشار تاثیری ندارد.خوردگی[1]، اثر تخریبی محیط بر فلزات و آلیاژها می باشد. خوردگی، پدیده ای خود به خودی است و همه مردم در زندگی روزمره خود، از بدو پیدایش فلزات با آن روبرو هستند. در واقع واکنش اصلی در انهدام فلزات، عبارت از اکسیداسیون فلز است. فلزات در اثر اصطکاک، سایش و نیروهای وارده دچار تخریب می شوند که تحت عنوان خوردگی مورد نظر ما نیست

همان طور که گفته شد خوردگی یک فرایند خودبخودی است، یعنی به زبان ترمودینامیکی در جهتی پیش می رود که به حالت پایدار برسد. اگر آهن را در اتمسفر هوا قرار دهیم، زنگ می زند که یک نوع خوردگی و پدیده ای خودبه خودی است. انواع مواد هیدروکسیدی و اکسیدی نیز می توانند محصولات جامد خوردگی باشند که همگی گونه فلزی هستند.خوردگی را به دو دسته تر و خشک میتوان تقسیم نمود. مکانیزم خوردگی تر، الکتروشیمیایی است. خوردگی خشک به واکنش های گاز جامد و در درجه حرارت های بالا گفته می شود. درصنعت حفاری خوردگی تر مورد بحث می باشد. خوردگی آهن در الکترولیت گل حفاری و سیالات دیگر از انواع خوردگی تر می باشد. هرچه قدرت هدایت الکتریکی سیال بالاتر باشد، جریان عبوری بیشتر و میزان خوردگی بالاتر خواهد بود .در ادامه به طور خلاصه به معرفی انواع خوردگی پرداخته می شود. ] 58 [تقسیم بندی جزئی تر انواع خوردگی به طور خلاصه شامل موارد زیر می شود:

1-1-1- حمله یکنواخت[2]

در این نوع خوردگی که متداول ترین نوع خوردگی محسوب می شود، خوردگی به صورتی یکنواخت به سطح فلز حمله می کند و به این ترتیب نرخ آن از طریق آزمایش قابل پیش بینی است .

1-1-2- خوردگی گالوانیک[3]

این نوع خوردگی وقتی رخ می دهد که دو فلز یا آلیاژ متفاوت (یا دو ماده متفاوت دیگر همانند الیاف کربن و فلز) در حضور یک ذره خورنده با یکدیگر تماس پیدا کنند. در منطقه تماس، فرایندی الکترو شیمیایی به وقوع می پیوندد که در آن ماده ای به عنوان کاتد عمل کرده و ماده دیگر آند می شود. در این فرآیند کاتد در برابر اکسیداسیون محافظت شده و آند اکسید می شود.

2-1- تعریف سایش………………………………………………………………………..5

2-1-1- نوع فلز هدف و زاویه برخورد………………………………………………….. 7

2-1-2- اثر سختی فلز هدف………………………………………………………….. 9

2-2- تعریف خوردگی…………………………………………………………………..10

2-2-1- حمله یکنواخت………………………………………………………………. 10

2-2-2- خوردگی گالوانیک…………………………………………………………… 11

2-2-3- خوردگی شکافی……………………………………………………………. 11

2-2-4- آبشویی ترجیحی……………………………………………………………. 11

2-2-5- خوردگی درون دانه ای. …………………………………………………….12

2-2-6- خوردگی حفره ای………………………………………………………….. 12

2-2-7- خوردگی فرسایشی……………………………………………………….. 12

2-2-8- خوردگی تنشی…………………………………………………………… 13

2-3- مکانیسم های سایش.….…………………………………………..……………13

2-3-1- سایش قطره ای:…………………………………………………………. 14

2-3-2- سایش ناشی از دانه های شن و ماسه………………………………. 14

2-3-3- پدیده کاویتاسیون……………………………………………………….. 22

2-3-4- خوردگی سایشی……………………………………………………….. 23

2-4- سایش ناشی از جریان هوا، شن و آب…………….……………..…………25

2-5- روشهای مورد استفاده برای اندازه گیری و گزارش سرعت سای….27

2-5-1- روش اندازه گیری توسط کوپنها ………………………………………….27

2-5-2- دستگاههای اندازهگیری اولتراسونیک…………………………………. 30

2-5-3- کاوشگرهای مقاومت الکتریکی………………………………………… 31

2-5-4- کاوشگرهای الکتروشیمیایی…………………………………………… 32

2-6- راهکارهای کاهش سایش…………………………………………………32

2-6-1- کاهش دبی تولید………………………………………………………. 33

2-6-2- طراحی سیستم لوله کشی…………………………………………… 33

2-6-3- مواد مخصوص مقاوم در برابر سایش…………………………………… 33

2-6-4- افزایش ضخامت دیواره لوله……………………………………………. 34.

2-6-5- ممانعت از تولید شن و جداسازی آن…………………………………. 34

فصل سوم مروری بر تحقیقات گذشته

سایش خطوط لوله و تجهیزات مورد استفاده جهت انتقال سیالات حاوی ذرات جامد یک مشکل اساسی در بسیاری از صنایع می­باشد. در فرآیند تولید گاز از ذغال­سنگ، مشکلات سایش با خوردگی همراه شده و سبب بدتر شدن سایش در لوله­ها و خطوط انتقال می­شود. سایش ناشی از خطوط لوله حاوی دوغاب جهت انتقال مواد خام جامد نظیر سنگ آهن، ذغال­سنگ و پتاس یک مشکل بزرگ در صنایع معدنی است­. سایش خطوط لوله جهت انتقال دانه­های خوراکی و ذرت به عنوان جایگزین حمل و نقل با تسمه و نقاله، از موضوعات مورد بررسی در صنعت کشاورزی است.

همچنین سایش برای مدت زمان طولانی بعنوان یک منبع ایجاد مشکل در سیستم های تولید و بهره‌برداری هیدروکربن شناخته شده است. بسیاری از خرابی های خطرناک مربوط به زانویی ها در سکوهای بهره‌برداری، واحدهای حفاری و دیگر تاسیسات زیردریایی در دهه­های قبل در نتیجه سایش بوده است. این مشکلات و خرابی ها هم شامل هزینه تعویض بخش های فرسوده شده و هم مشکلات محیط زیستی و مسائل ایمنی می­باشد تمامی رشته لوله درون چاه در معرض خوردگی سایشی قرار دارد اما بعضی از مکان ها که دارای انحراف از مسیر اصلی هستند یا دچار تغییر سطح مقطع می­شوند نظیر چوک ها و شیرهای ایمنی زیرسطحی در معرض خطر فراوانی قرار دارند. زمانیکه نفت و گاز از مخازن دارای مقاومت نسبتا پایین سازند تولید می­شود ( کمتر از psia 2000) با کاهش فشار مخزن، ذرات شن می­توانند از سنگ مخزن جدا شده و تعدادی از ذرات همراه با سیالات تولید شوند. این ذرات شن می­توانند سبب سایش خطوط لوله و تجهیزات شده و در نتیجه منجر به توقف تولید شوند و از اینرو ضررهای اقتصادی قابل ملاحظه­ای متوجه تولیدکنندگان نفت و گاز شود. چندین روش جهت جلوگیری از تولید شن و ورود آنها بدرون لوله­های تولیدی وجود دارد اما این روش ها سبب کاهش دبی تولیدی می­شوند. از اینرو جهت حصول دبی بهره­برداری مناسب، تولیدکنندگان معمولا اجازه می­دهند ذراتی با اندازه­های خاص از درون غشاهای شنی[1] یا بسترهای شنی[2] عبور نمایند. با این وجود با گذشت زمان، غشاهای شنی می­توانند در بعضی از مکان ها در اثر تولید دانه­های شن مسدود شده و از این رو سرعت سیال در قسمت های دیگر مشبک کاری شده افزایش یابد. از این رو سرعت و سنگ ممکن است بسیار بیشتر از مقادیر طراحی اولیه شده و سبب سایش غشاء های شنی شده و اجازه عبور ذرات درشت تر را داده و این ذرات درشت همراه با ذرات ریزتر از طریق لوله­های جریان تولیدی، تولید شوند. جهت کنترل سایش، نیازمند آگاهی از میزان شدت احتمالی سایش برای حالت های مختلف جریان، محل اتفاق آن و چگونگی تاثیر پذیری آن از عوامل تحت کنترل طراح و اپراتور می­باشیم. از این رو نیاز به روش هایی قابل اعتماد جهت پیش بینی سایش کاملا واضح و روشن است. با این وجود طبیعت ذاتی متغیر فرآیند سایش امکان ارائه و توسعه بهترین توصیه جهت طراحی و بهره‌برداری از سیستم های تولید هیدروکربن با وجود زانویی را مشکل می‌سازد.با توجه به توضیحات بالا مشخص است که از دیرباز سایش به عنوان مشکل بیشتر صنایع از جمله صنایع نفت و گاز مورد توجه محققان بوده است.بر اساس مطالعات کتابخانه ای صورت گرفته شده، کارهای انجام شده از سال 1983 تا سال 2013 به شرح ذیل می باشد.

): نمونه حسگر مقاومت الکتریکی صنعتی

): نمونه حسگر مقاومت الکتریکی صنعتی

3-1- مروری بر فرمول استاندارد ……………………………….………ا..…….……38

3-2- معادله مناسب برای شن..……………………….……………………..………39

3-3- معادلات مرکز تحقیقات خوردگی و سایش دانشگاه تولسا..……………..42

3-4- شبیه سازی با نرم افزار..………….……………………….………………….44

فصل چهارم روش تحقیق

در راستای انجام آزمایشات ذکر شده در پایانامه، نیاز به یک سیستم کامل و جامع است که شامل لوله های قائم و افقی و همچنین زانویی ها در شرایط مختلف باشد. با توجه به اینکه دستگاهی برای اندازه گیری میزان سایش در دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز وجود نداشت، نیاز به طراحی و ساخت دستگاه قدم اولیه در شروع پروژه بوده که ابتدا به توضیح و شرح دستگاه می پردازیم.

1-1- دستگاه آزمایش

دستگاه آزمایشگاهی مورد استفاده، که نمایی از آن در شکل (24) نشان داده شده، به صورت کلی برای انجام آزمایش سایش گاز حاوی شن و سایش گاز حاوی قطرات مایع طراحی شده است. از این دستگاه با توجه به سه فازی بودن جریان می توان برای اندازه گیری افت فشار جریان سه فازی نیز سود برد. به همین منظور در ابتدا و انتهای لوله های افقی وعمودی به منظور اندازه گیری افت فشار اتصالات مورد نیاز نصب شده است که از توضیح بیشتر به دلیل خارج از بحث بودن صرف نظر می شود. لوله های استفاده شده در دستگاه از جنس کربن استیل بوده و از شرکت سپاهان خریداری شده است. از لوله های یک اینچ، با قطر داخلی 27 میلیمتر و قطر خارجی 33 میلیمتر در لوله کشی های دستگاه استفاده شده است.

نمای کلی از دستگاه سنجش سایش

نمای کلی از دستگاه سنجش سایش

4-1- دستگاه آزمایش..…….……………………………………….………………..49

4-2- آماده سازی شن..…….……………………………………………………….58

4-3- مراحل انجام آزمایش ها:.……….………………………….…………………59

4-4-آنالیز..……………………………………………………………….……………..60

فصل پنجم نتایج

با توجه به نمودارها میزان سایش در اثر حضور مقداری آب در جریان سه فازی به میزان قابل ملاحظه ای کاهش یافته است. در توضیح این مطلب با توجه به شکل (9) و شکل (10) می توان گفت: مقداری از ذرات شن درون فاز مایع قرار گرفته اند و به دلیل کمتر بودن سرعت فاز مایع نسبت به فاز گاز، از سرعت برخورد ذرات به دیواره کاسته می شود. کاهش سرعت برخورد ذرات، موجب کاهش تکانه برخورد و در نتیجه کاهش میزان سایش شده است. همچنین لایه ای از مایع که روی دیواره را پوشانده است از برخورد مستقیم ذرات به دیواره جلوگیری کرده و موجب کاهش میزان سایش شده است.

یکی از راهکارهای شناخت مکانیسم پدیده سایش، آنالیز و بررسی نمونه ها از طریق مشاهده می باشد. در یک فرایند مشابه، ممکن است برای نمونه های خاصی، مکانیزم سایش متفاوت باشد. همانطورکه قبلأ گفته شد، فرایند سایش طبق چهار مکانیزم صورت می گیرد. سایش ذرات شن، سایش قطرات مایع، خوردگی سایشی و کاویتاسیون ممکن است در بعضی مواقع ترکیبی از این مکانیزم ها باعث ایجاد سایش گردد. در این پروژه برای اطمینان از اینکه سایش ایجاد شده به واسطه برخورد ذرات شن بوده و عوامل دیگری مثل اکسیداسیون و … در این مورد دخیل نبوده اند، پس از اتمام برخی از آزمایش ها یک آنالیز ظاهری معمولی و یک آنالیز با استفاده از میکروسکوپ الکترونی[1] نیز انجام گرفته است.

1-1-1- میکروسکوپ الکترونی

یکی از تجهیزات بزرگ علمی میکروسکوپ الکترونی است که دستگاه ساده ای از آن برای اولین بار در سال1940 میلادی ساخته شد و به وسیله آن زیست شناسان توانستند اجزای بیشتری از یک سلول را مشاهده نمایند. میکروسکوپ الکترونی با قدرت تفکیک بالا حتی می تواند در دل دانه های بسیار کوچک با قطری در حد میکرومتر نفوذ کند و عناصر تشکیل دهنده آن را نشان دهد. بزرگنمایی آن گاهی از 100000 برابر بیشتر است. در واقع میکروسکوپ الکترونی بر اساس قوانین نوری کار می کند و مانند تمام میکروسکوپ ها از دو عدسی شی و چشمی تشکیل شده است. ولی در این دستگاه به جای نور از شار الکترون (پرتوهای الکترونی پر انرژی) استفاده می گردد. از آنجایی که طول موج تابش الکترون بسیار کوتاه تر است، تصاویر بدست آمده دارای بزرگنمایی بیشتری نسبت به میکروسکوپ های نوری می باشند. تمام میکروسکوپ های الکترونی دارای یک محفظه (بخش لوله ای شکل) خلاء تحت فشار بسیار کم، در حد نانو پاسکال هستند که به عنوان یک منبع الکترونی عمل می کند و کار ساخت و تمرکز الکترون ها در آن صورت می گیرد. در قسمت بالای لوله یک قطب منفی الکتریکی فلزی از جنس تنگستن نصب شده و این فلز با عبور جریان الکتریکی آنقدر داغ می شود که الکترون شارش کند.

پرتوهای الکترونی در مسیر خود از روزنه های تعبیه شده در یک فلز و گاز (معمولأ بخارآب) عبور کرده و با عبور از لنزهای مغناطیسی بر روی شی مورد نظر تابانده شده و در نتیجه بازتاب نور تصویر شی دیده خواهد شد. که می توان آن را در کامپیوتر به وضوح ثبت نمود.این دستگاه همواره به یک مدار الکتریکی متصل است که ولتاژ مناسب را برای پمپاژ کردن پرتوهای الکترونی برای پمپ های میکروسکوپ فراهم می سازد و بوسیله آن الکترون ها تحت شتاب به طرف هدف می روند. همچنین انرژی لازم برای تقویت کننده های پرتوهای بازتاب را فراهم می کنند.

شن در اندازه ی 225 میکرون

شن در اندازه ی 225 میکرون

5-1- اثر اندازه شن بروی سایش در جریان دو فازی..……….….……………..65

5-2- اثر میزان آب تزریقی در جریان سه فازی..………………….…………….66

5-3- تاثیر اندازه ذرات در جریان سه فازی..………………….………………….68

5-4- مقایسه سایش در زانویی و لوله عمودی.…………….………………..69

5-5- مقایسه زانویی افقی و عمودی..………….…………….……………….70

5-6- مقایسه ی جنس کوپن ها.………….……………..……………………..71

5-7- آنالیز ظاهری..……….………………………………..…………………….72

5-7-1-میکروسکوپ الکترونی……………………………………………… 73

5-7-2-آنالیز کوپن ها با میکروسکوپ الکترونی………………………….. 74

برای دانلود رایگان قسمت های بیشتراز فایل به انتهای مطلب مراجعه کنید

فصل ششم نتیجه گیری و پیشنهادات

6-1- نتیجه گیری.……….…………………………………………..83

6-2- پیشنهادات.…………………………………………………….84

7-منابع.………………………………………………………………86

 

Abstract

In this work the created erosion by the movement of two & three- phase fluids in pipelines has been investigated. The studied fluid is consisted of gas, liquid and solid phase. The gas phase is air, the liquid phase is water and the solid phase is sand particles. In this work, the influential parameters on erosion rate such as: superficial gas velocity, superficial liquid velocity, sand particle size, hardness and density of metal have been studied. To find out the erosion rate, ring coupons of two kinds of carbon steel and aluminum in five different locations in pipe line were used.First, the erosion rate for flow of air containing sand particles (two phase flow) and then the erosion rate for three phase flow of air, sand particle and water were measured in five different locations in the pipeline system constructed for this purposeFinally the data from experiments indicates that for a fixed gas velocity, the erosion decreases substantially if a small amount of liquid is injected into the gas stream. Additionally, the erosion in the vertical flow is greater than the horizontal flow and the erosion rate in the elbow is higher than straight pipe.بلافاصله بعد از پرداخت به ایمیلی که در مرحله بعد وارد میکنید ارسال میشود.


فایل pdf غیر قابل ویرایش

قیمت25000تومان

خرید فایل word

قیمت35000تومان