انتخاب صفحه

چکیده

در این پروژه با استفاده از PLC و Absolute Rotary encoder ،‌کلیدهای مکانیکی برنامه پـذیر ماننـد کلیـد ماشین لباسشویی و موقعیت سنج ها (‌از نظر دورانی‌) شبیه سازی شده است‌.جهت شبیه سازی از نرم افزار GMWIN و زبان برنامه نویسی LAD استفاده شده است‌.و خـروجـی یک Absolute Rotary encoder ٨بیتی ،‌به عنوان ورودی برنامه بوده‌، و خروجی برنامه موقعیت کلید بـر حسـب درجـه بین ٠ تا ٣۶٠ می باشد. سپس خـروجـی برنامه را به یک HMI از نـوع‌ XGT-Panel داده تا برای کاربر قابل مشاهده باشد.

شبیه سازی کلید های مکانیکی برنامه پذیر با PLC و Absolute Rotary encoder

شبیه سازی کلید های مکانیکی برنامه پذیر با PLC و Absolute Rotary encoder

فهرست مطالب

مقدمه

فصل اول:انواع انکودر

انکودر های نوری

اینکودر های دیجیتالی خطی

فصل دوم :آشنایی با HTMI

قسمت های سخت افزاری یک XGT-Panel

 انواع Tag

Numeric

message

Button

Bar Graph

Trend Graph

pie Graph

Rotate

Move

Clock

common resource

Alarm

Calculation

Reservation

نحوه اتصال PLC به PC و HTMI

connection diagram

wiring

فصل سوم :برنامه نویسی و شبیه سازی

برنامه نویسی با استفاده از نرم افزارGMWIN

تنظیمات سیستم مانیتورینگ

مقدمه

PLC یاprogrammabble Logic Controler  که به نام   ProgrammableControlerشناخته می شود کنترل کننده برنامه پذیری است که از خانواده کامپیوترها بشمار می آید. این کنترل کننده که عمدتا در مقاصد صنعتی بکار می رود، ورودی ها را میگردد و بر اساس برنامه ای که در حـافظه آن نوشته شده خروجی های لازم را برای ماشین‌، یا فرآیندی که تحت کنترل آنست صادرمی نماید.

بنابراین در نگاه اول PLC از سه قسمت اصلی یعنی مدولهای ورودی CPU. ومدولهای خروجی تشکیل شده است‌.مدول ورودی سیگنالهای متن دیجیتال یا آنالوگ را از Field قبول می کند و سپس آنها را به سیگنالهای منطقی ( ٠و۱) که برای CPU قابل پردازش باشد تبدیل می نماید. CPU مطابق با برنامه ای که قبلا کاربردر حـافظه آن ذخـیره کرده است دستورات کنترلی را اجرا کرده و خـروجـی لازم را بصورت سیگنالهای منطقی به مدول های خروجی می فرستد.این مدول ها سیگنال های مذبور را به فرم دیجیتال یا تبدیل بت آنالوک بت تجهیزات Field مانند عملگر ها (Actuators) ارسال می نماید.

قبل از اینکه PLC در صنعت مورد استفاده قرار گیرد مدارهای کـنترلی کاملا سخـت افزاری‌‌Hard-wired بودند این مدارهای بر اساس رله ها طراحی و سپس سیم بندی می شدند. بزرگترین عیب این روش آن بود که کوچکترین تغییری در سیم کنترل مستلزم تغییر سخت افزار و سیم کشی بود که علاوه بر هزینه زیاد زمان زیادی را نیز برای اجرا نیاز داشت بعلاوه در هنگام بروز خطا کار عیب یابی این مدارها چندان ساده نبود. سیستم جدید یعنی PLC مسایل فوق را به مراه نداشت‌.بسادگی قابل برنامه ریزی بود و تغییر در سیستم کنترل با تغییر در نرم افزار برنامه کنترل به سهولت امکان پذیر می شد. مزیت های فوق همراه با مزایای دیگری چون کوچکتر شدن ابعاد سیستم کنترل‌،‌عیب یابی سریعتر،‌خرابی کمتر،‌توانایی اجرای فانکشن های پیچیده‌،‌توانایی تبادل اطلاعات با سیستم های دیگرو….موجب شد که مدارهای رله ای به سرعت میدان را برای حضور PLC ها خالی کنند.

Abstract In this project by using of PLC and Absolute Rotary Encoder programmable mechanical switch such as switch of washing machine and positioner (from the point of rotary) were simulated. For this simulated I used the GMWIN software and LAD program. The out put of 8-bit Absolute Rotary Encoder was being as a in put of program and its out put indicates the position of the switch in term of degree from 0-360.Finally to show the desire out put for operator the XGT—Panel HMI was used.


مقطع : کارشناسی

تعداد صفحات فایل : 94

دانلود بخشی از پایان نامه شبیه سازی کلید های مکانیکی برنامه پذیر با PLC و Absolute Rotary encoder

بلا فاصله (اتوماتیک) بعد از پرداخت وجه فایل به ایمیلی که در مرحله بعد وارد می کنید ارسال می شود


 

خرید فایل پی دی اف یا اسکن شده


 

خرید فایل پی دی اف یا اسکن شده به همراه فایل ورد اصلی به همراه منابع اصلی و فایل پاورپوینت آنها و …

قبل از خرید فایل می توانید با پشتبانی سایت  مشورت کنید