انتخاب صفحه

مقدمه

در این مستند سعی شده است کلیه فرآیند‌های مربوط به پروژه کتابخانه دیجیتال، اهم از موارد کاربری، مستندات فاز اولیه، مستندات فاز پیاده سازی، مستندات فاز طراحی و تحلیل به ترتیب مراحل RUP آورده شود.این پروژه مربوط به طراحی سیستم یک کتابخانه دیجیتال برای استفاده به جای سیستم سنتی کتابخانه‌ها جهت افزایش کارائی، سرعت و دقت می‌باشد.برای طراحی این پروژه پنج نفر فعالیت داشته‌اند و خروجی نمایش داده شده در این مستند، محصول نهایی می‌باشد.اصولاً برای کار با این نرم افزار در هر مکان یا هر جایی که کامپیوتر متصل به اینترنت داشته باشید امکان پذیر است.

box]
برای دانلود رایگان قسمت های بیشتراز فایل به انتهای مطلب مراجعه کنید

[/box]

فهرست مطالب

چکیده …………………………………………………………………..1
مقدمه…………………………………………………………………… 2

فصل اول

کار با ASP.NET
Asp.net، آخرین نسخه «صفحات فعال سرور» تکنولوژی پیشرفته¬ای از مایکروسافت است که برای ساخت وب سایت¬های پویا و مبتنی بر بانک اطلاعات ابداع شده است.
صفحات فعال سرور یا همان Asp یکی از رایج¬ترین زبان¬ها برای ساخت وب سایت¬های ارتقاء پذیر و تعاملی است. بسیاری از شلوغ¬ترین و پُربیننده¬ترین سایت¬های وب در اینترنت از Asp استفاده می-کنند. به عنوان نمونه¬ای از این نوع سایت¬ها می¬توان به وب سایت شرکت¬های 1-800-Flowers, Barnes and Nobel, Dell و خود سایت مایکروسافت اشاره کرد. Asp.net نسبت به نسخه¬های قبلی صفحات فعال وب تغییراتی اساسی و ریشه¬ای دارد. اگر قبلاً با این نسخه¬های صفحات فعال وب برنامه نویسی کرده¬اید و از امکانات جدید Asp.net بی خبر هستید، پس آماده یک شوک بزرگ باشید.
بعضی ویژگی¬های جدید Asp.net عبارتند از:
• در Asp.net از کد کامپایل شده¬ای استفاده می¬شود که به زبان¬های Common Language Runtime از قبیل ویژوال بیسیک و C# نوشته شده¬اند. بر خلاف نسخه-های قبلی Active Sever Pages، این نسخه جدید، از زبان¬های اسکریپتیِ ترجمه شده (از جمله VBCcript) استفاده نمی¬کند.
• صفحات Asp.net با کنترل¬های طرف سرور ساخته می¬شوند. کنترل¬های وب سرور این امکان را به برنامه نویس می¬دهند که بر خلاف عناصر HTML، سایت خود را با استفاده از یک مدل شی¬ئی پیشرفته تشکیل دهد.
• در Asp.net تکنولوژی جدیدی موسوم به Web Service‌ گنجانده شده است. با استفاده از وب سرویس می¬توانیم به متدها و خصوصیات دست پیدا کرده و اطلاعات را از بانک اطلاعات به اینترنت انتقال دهیم.
• Asp.net بخشی از چاچوب با فریم وُرک دات نتِ مایکروسافت است. در این مجموعه، هزاران کلاس دات¬نتی وجود دارد که انجام بسیاری از اعمال (از قبیل ذخیره کردن یک آرم در فایل) را امکان پذیر و آسان¬تر می¬سازند.
• Asp.net به مکانیزم¬های ذخیره سازی هم صفحه و هم دیتا مجهز است. این مکانیزم¬ها، موجبات افزایش کارایی سایت وب را فراهم می¬کنند.

کار با ASP.NETا……………………………………………………….. 3
کار با ASP.NET ا…………………………………………………………4
طرز راه اندازی Asp در رایانه …………………………………………..: 5
ASP.NET چیست؟ ………………………………………………………8
یک صفحه ASP.NET ساده…………………………………………….. 10
شروع کار با ASP ا………………………………………………………: 11
جایگاه ASP.NET در مقایسه صفحات ایستا و پویا………………….. 19
اصول پیاده سازی نرم افزارهای مبتنی بر وب………………………. 26
نشان دادن قابلیتهای مرورگر در ASP.NET: ا…………………………32
درباره دات نت………………………………………………………….: 34
چرا به دات نت احتیاج داریم؟………………………………………… 36
چند زبانی در NET: ا……………………………………………………38
مروری بر ADO.NETا………………………………………………….. 40
ارتباط ASP.NETبا پایگاه داده………………………………………….. 40
بازیابی رکوردها از جداول بانک اطلاعات…………………………….. 41
اصلاح رکورد…………………………………………………………… 42
حذف رکوردهای جدول………………………………………………… 42
ارتباط VB.NETبا پایگاه داده ……………………………………………43
بدست آوردن اطلاعات درایوها…………………………………………. 44

فصل دوم

اس‌کیوال (SQL – Structured Query Language) یک زبان کامپیوتری پایگاه داده ها‌ست که برای ایجاد، تغییر، و بازیابی داده‌ها و نیز عملیات بر روی آنها در مدل رابطه‌ای می‌باشد. این زبان به سمت مدل شی گرا- رابطه‌ای نیز پیشرفت کرده‌است. SQL استانداردهای ANSI/ISO را نیز دریافت کرده‌است.

تاریخچه SQL
واژه ی SQL به صورت سی کو ال باید تلفظ کنیم و اس کیو ال نا صحیح می باشد. منشا اصلی SQL به مقاله Edgar F. Codd تحت عنوان « مدل رابطه‌ای داده‌ها برای بانک‌های داده‌ای اشتراکی » که در سال ۱۹۷۰ منتشر شد،باز می‌گردد. در دهه ۷۰ گروهی از شرکت IBM در شهر San Jose بر روی سیستم پایگاه داده ای (System R) بدون توجه به این مقاله کار می‌کردند و زبان (SEQUEL(Structured English Query Language را به منظور عملیات و بازیابی اطلاعات ذخیره شده در System R ایجاد کردند. اگر چه SQL ناشی از تلاشهای کاد بود اما Donald D. Chamberlin و Raymond F. Boyce را به عنوان طراحان زبان SEQUEL می‌دانند.
سمینارهایی در زمینه فناوری بانک اطلاعاتی و مباحثاتی در مورد مزایای مدل رابطه‌ای جدید برگزار گردید. تا ۱۹۷۶ مشخص بود که IBM طرفدار جدی فناوری بانک اطلاعاتی رابطه‌ای بوده، توجه زیادی نسبت به زبانSQL دارد. تبلیغات در زمینه System/R باعث جذب گروهی از مهندسین در Menlo Park در کالیفرنیا گردید، و این گروه به این نتیجه رسیدند که تحقیقات IBM منجر به یک بازار تجاری برای بانک‌های اطلاعاتی رابطه‌ای خواهد گردید.
در ۱۹۷۷ این گروه شرکتی بنام Inc وRelational Software تأسیس نمودند تا یک DBMS رابطه‌ای بر اساس SQL بسازند. محصولی بنام Oracle در۱۹۷۹ عرضه گردید، و اولین DBMS رابطه‌ای بوجود آمد. به این ترتیب محصول Oracle باعث گردید اولین محصول IBM برای مدت ۲ سال در بازار دچار رکود باشد. این محصول بر روی مینی کامپیوترهای VAx Digital’s اجرا می‌شد که خیلی از کامپیوترهای بزرگ IBM ارزان تر بودند.
امروزه این شرکت با نام Oracle Corporation اولین فروشنده سیستم‌های مدیریت بانک اطلاعاتی رابطه‌ای است. استادان آزمایشگاههای کامپیوتر در دانشگاه برکلی کالیفرنیا نیز در نیمه دهه ۱۹۷۰ مشغول تحقیق در زمینه بانک‌های اطلاعاتی رابطه‌ای بودن (مانند تیم تحقیق IBM)، گروه فوق نیز یک نمونه از DBMS رابطه‌ای ایجاد نمودند و سیستم خود را Ingres نام نهادند.
پروژه Ingres شامل یک زبان پرسش یا Query language بود بنام QUEL، اگر چه از SQL خیلی ساخت یافته تر بود، اما شباهت آن به زبان انگلیسی کمتر بود.
در حالیکه Oracle و Ingres برای ارائه محصولات تجاری در رقابت بودند، پروژه System/R شرکت IBM در تلاش بوده‌است که یک محصو ل تجاری با نام SQL/Data system (یاSQL/DS) عرضه نماید. IBM موجودیت SQL/DS را در ۱۹۸۱ اعلام، و در ۱۹۸۲ شروع به عرضه محصول خود نمود. در سال ۱۹۸۳ IBM یک نسخه SQL/DS را برای VM/CMS (سیستم عاملی که در کامپیوتر بزرگ IBM غالبا استفاده شده بود)، اعلام نمود.
همچنین در سال ۱۹۸۳ شرکتIBM، محصول Database۲ یا DB۲ را معرفی نمود که یک DBMS رابطه‌ای بود برای سیستم‌های بزرگ آن شرکت. DB۲ تحت سیستم عامل IBM’s VMS(سیستم عامل مراکز کامپیوتری بزرگ) اجرا می‌شد. اولین نسخه DB۲در ۱۹۸۵ عرضه گردید، و مسئولین IBM اعلام نمو دند که این محصول یک برنامه استراتژیک برای تکنولوژی نرم افزاری IBM می‌باش DB۲ .از آن تاریخ تاکنون DBMS رابطه‌ای شاخص بوده و IBM از آن حمایت نموده و زبان DB۲’s SQL استاندارد عملی زبان بانک اطلاعاتی بوده‌است.

آشنایی با بانک اطلاعاتی………………………………………………. 48
(پایگاه داده)………………………………………………………………. 48
معرفی اس کیو ال و دستورات عمومی آن……………………………. 49
معایب SQLا……………………………………………………………….. 55
محاسن SQLا……………………………………………………………. 55
یک پلات فرم مستقل از زبان…………………………………………… 56
دستیابی به بانک اطلاعاتی باADO.NETا……………………………… 59
اشیاءومتدهای ADO.NET …….ا………………………………………….60
کلاس DataSet ا………………………………………………………….62
کلاس DataAdapter ا……………………………………………………62
کلاس ِDataTable ا……………………………………………………….64
کلاس DataRowا………………………………………………………… 65
کلاس DataColumnsا…………………………………………………. 65
کلاس های SqlConnection وOleDbConnection ا…………………67
کلاس های SqlCommandوOleDbCommandا……………………. 68
معرفی .Net FrameWork: ا…………………………………………..69
جداول استفاده شده در برنامه………………………………………: 71

فصل سوم

طراحی سیستم امانت کتاب…………………………………………. 73
1-فرم اصلی برنامه……………………………………………………. 74
2-فرم اضافه کردن کتاب……………………………………………….. 77
3-فرم اضافه کردن عضو جدید………………………………………… 80
4-فرم ویرایش کتاب ه.ا…………………………………………………. 84.
5-فرم ویرایش اعضا…………………………………………………….. 88
6-فرم جستجو…………………………………………………………. 93
7-فرم امانت……………………………………………………………. 96
8-فرم پس دادن کتاب……………………………………………….. 102
فهرست منابع فارسی ………………………………………………: 112

box]
برای دانلود رایگان قسمت های بیشتراز فایل به انتهای مطلب مراجعه کنید

[/box]

فهرست جداول

2 – 1 مهمترین اشیا و عملیات ADO.NET ……ا………………….. 60
2 – 2 خواص و متدهای کلاس DATA SET …ا……………………… 62
2 – 3 خواص و قیدهای کلاس DATA ADAPTER …ا……………….. 63
2 – 4 خواص ومتدهای کلاس DATA COLUMNS …ا………………… 65
2 – 5 خاصیت و متدهای کلاس OLEDBCONNECTIONا ………….. 66
2 – 6 خاصیت و متدهای کلاس OLEDB COMMAND .ا……………. 67  مقطع کارشناسی ارشد

بلافاصله بعد از پرداخت به ایمیلی که در مرحله بعد وارد میکنید ارسال میشود.


فایل pdf غیر قابل ویرایش

قیمت25000تومان

خرید فایل word

قیمت35000تومان