مقدمه

در این مستند سعی شده است کلیه فرآیند‌های مربوط به پروژه کتابخانه دیجیتال، اهم از موارد کاربری، مستندات فاز اولیه، مستندات فاز پیاده سازی، مستندات فاز طراحی و تحلیل به ترتیب مراحل RUP آورده شود.این پروژه مربوط به طراحی سیستم یک کتابخانه دیجیتال برای استفاده به جای سیستم سنتی کتابخانه‌ها جهت افزایش کارائی، سرعت و دقت می‌باشد.برای طراحی این پروژه پنج نفر فعالیت داشته‌اند و خروجی نمایش داده شده در این مستند، محصول نهایی می‌باشد.اصولاً برای کار با این نرم افزار در هر مکان یا هر جایی که کامپیوتر متصل به اینترنت داشته باشید امکان پذیر است.

box]
برای دانلود رایگان قسمت های بیشتراز فایل به انتهای مطلب مراجعه کنید

[/box]

فهرست مطالب

چکیده …………………………………………………………………..1
مقدمه…………………………………………………………………… 2

فصل اول

كار با ASP.NET
Asp.net، آخرين نسخة «صفحات فعال سرور» تكنولوژي پيشرفته¬اي از مايكروسافت است كه براي ساخت وب سايت¬هاي پويا و مبتني بر بانك اطلاعات ابداع شده است.
صفحات فعال سرور يا همان Asp يكي از رايج¬ترين زبان¬ها براي ساخت وب سايت¬هاي ارتقاء پذير و تعاملي است. بسياري از شلوغ¬ترين و پُربيننده¬ترين سايت¬هاي وب در اينترنت از Asp استفاده مي-كنند. به عنوان نمونه¬اي از اين نوع سايت¬ها مي¬توان به وب سايت شركت¬هاي 1-800-Flowers, Barnes and Nobel, Dell و خود سايت مايكروسافت اشاره كرد. Asp.net نسبت به نسخه¬هاي قبلي صفحات فعال وب تغييراتي اساسي و ريشه¬اي دارد. اگر قبلاً با اين نسخه¬هاي صفحات فعال وب برنامه نويسي كرده¬ايد و از امكانات جديد Asp.net بي خبر هستيد، پس آمادة يك شوك بزرگ باشيد.
بعضي ويژگي¬هاي جديد Asp.net عبارتند از:
• در Asp.net از كد كامپايل شده¬اي استفاده مي¬شود كه به زبان¬هاي Common Language Runtime از قبيل ويژوال بيسيك و C# نوشته شده¬اند. بر خلاف نسخه-هاي قبلي Active Sever Pages، اين نسخة جديد، از زبان¬هاي اسكريپتيِ ترجمه شده (از جمله VBCcript) استفاده نمي¬كند.
• صفحات Asp.net با كنترل¬هاي طرف سرور ساخته مي¬شوند. كنترل¬هاي وب سرور اين امكان را به برنامه نويس مي¬دهند كه بر خلاف عناصر HTML، سايت خود را با استفاده از يك مدل شي¬ئي پيشرفته تشكيل دهد.
• در Asp.net تكنولوژي جديدي موسوم به Web Service‌ گنجانده شده است. با استفاده از وب سرويس مي¬توانيم به متدها و خصوصيات دست پيدا كرده و اطلاعات را از بانك اطلاعات به اينترنت انتقال دهيم.
• Asp.net بخشي از چاچوب با فريم وُرك دات نتِ مايكروسافت است. در اين مجموعه، هزاران كلاس دات¬نتي وجود دارد كه انجام بسياري از اعمال (از قبيل ذخيره كردن يك آرم در فايل) را امكان پذير و آسان¬تر مي¬سازند.
• Asp.net به مكانيزم¬هاي ذخيره سازي هم صفحه و هم ديتا مجهز است. اين مكانيزم¬ها، موجبات افزايش كارايي سايت وب را فراهم مي¬كنند.

كار با ASP.NETا……………………………………………………….. 3
كار با ASP.NET ا…………………………………………………………4
طرز راه اندازی Asp در رایانه …………………………………………..: 5
ASP.NET چيست؟ ………………………………………………………8
يک صفحه ASP.NET ساده…………………………………………….. 10
شروع کار با ASP ا………………………………………………………: 11
جايگاه ASP.NET در مقايسه صفحات ايستا و پويا………………….. 19
اصول پياده سازی نرم افزارهای مبتنی بر وب………………………. 26
نشان دادن قابليتهای مرورگر در ASP.NET: ا…………………………32
درباره دات نت………………………………………………………….: 34
چرا به دات نت احتياج داريم؟………………………………………… 36
چند زبانی در NET: ا……………………………………………………38
مروري بر ADO.NETا………………………………………………….. 40
ارتباط ASP.NETبا پايگاه داده………………………………………….. 40
بازيابي ركوردها از جداول بانك اطلاعات…………………………….. 41
اصلاح ركورد…………………………………………………………… 42
حذف ركوردهاي جدول………………………………………………… 42
ارتباط VB.NETبا پايگاه داده ……………………………………………43
بدست آوردن اطلاعات درايوها…………………………………………. 44

فصل دوم

اس‌کیوال (SQL – Structured Query Language) یک زبان کامپیوتری پایگاه داده ها‌ست که برای ایجاد، تغییر، و بازیابی داده‌ها و نیز عملیات بر روی آنها در مدل رابطه‌ای می‌باشد. این زبان به سمت مدل شی گرا- رابطه‌ای نیز پیشرفت کرده‌است. SQL استانداردهای ANSI/ISO را نیز دریافت کرده‌است.

تاریخچه SQL
واژه ی SQL به صورت سی کو ال باید تلفظ کنیم و اس کیو ال نا صحیح می باشد. منشا اصلی SQL به مقاله Edgar F. Codd تحت عنوان « مدل رابطه‌ای داده‌ها برای بانک‌های داده‌ای اشتراکی » که در سال ۱۹۷۰ منتشر شد،باز می‌گردد. در دهه ۷۰ گروهی از شرکت IBM در شهر San Jose بر روی سیستم پایگاه داده ای (System R) بدون توجه به این مقاله کار می‌کردند و زبان (SEQUEL(Structured English Query Language را به منظور عملیات و بازیابی اطلاعات ذخیره شده در System R ایجاد کردند. اگر چه SQL ناشی از تلاشهای کاد بود اما Donald D. Chamberlin و Raymond F. Boyce را به عنوان طراحان زبان SEQUEL می‌دانند.
سمینارهایی در زمینه فناوری بانک اطلاعاتی و مباحثاتی در مورد مزایای مدل رابطه‌ای جدید برگزار گردید. تا ۱۹۷۶ مشخص بود که IBM طرفدار جدی فناوری بانک اطلاعاتی رابطه‌ای بوده، توجه زیادی نسبت به زبانSQL دارد. تبلیغات در زمینه System/R باعث جذب گروهی از مهندسین در Menlo Park در کالیفرنیا گردید، و این گروه به این نتیجه رسیدند که تحقیقات IBM منجر به یک بازار تجاری برای بانک‌های اطلاعاتی رابطه‌ای خواهد گردید.
در ۱۹۷۷ این گروه شرکتی بنام Inc وRelational Software تأسیس نمودند تا یک DBMS رابطه‌ای بر اساس SQL بسازند. محصولی بنام Oracle در۱۹۷۹ عرضه گردید، و اولین DBMS رابطه‌ای بوجود آمد. به این ترتیب محصول Oracle باعث گردید اولین محصول IBM برای مدت ۲ سال در بازار دچار رکود باشد. این محصول بر روی مینی کامپیوترهای VAx Digital’s اجرا می‌شد که خیلی از کامپیوترهای بزرگ IBM ارزان تر بودند.
امروزه این شرکت با نام Oracle Corporation اولین فروشنده سیستم‌های مدیریت بانک اطلاعاتی رابطه‌ای است. استادان آزمایشگاههای کامپیوتر در دانشگاه برکلی کالیفرنیا نیز در نیمه دهه ۱۹۷۰ مشغول تحقیق در زمینه بانک‌های اطلاعاتی رابطه‌ای بودن (مانند تیم تحقیق IBM)، گروه فوق نیز یک نمونه از DBMS رابطه‌ای ایجاد نمودند و سیستم خود را Ingres نام نهادند.
پروژه Ingres شامل یک زبان پرسش یا Query language بود بنام QUEL، اگر چه از SQL خیلی ساخت یافته تر بود، اما شباهت آن به زبان انگلیسی کمتر بود.
در حالیکه Oracle و Ingres برای ارائه محصولات تجاری در رقابت بودند، پروژه System/R شرکت IBM در تلاش بوده‌است که یک محصو ل تجاری با نام SQL/Data system (یاSQL/DS) عرضه نماید. IBM موجودیت SQL/DS را در ۱۹۸۱ اعلام، و در ۱۹۸۲ شروع به عرضه محصول خود نمود. در سال ۱۹۸۳ IBM یک نسخه SQL/DS را برای VM/CMS (سیستم عاملی که در کامپیوتر بزرگ IBM غالبا استفاده شده بود)، اعلام نمود.
همچنین در سال ۱۹۸۳ شرکتIBM، محصول Database۲ یا DB۲ را معرفی نمود که یک DBMS رابطه‌ای بود برای سیستم‌های بزرگ آن شرکت. DB۲ تحت سیستم عامل IBM’s VMS(سیستم عامل مراکز کامپیوتری بزرگ) اجرا می‌شد. اولین نسخه DB۲در ۱۹۸۵ عرضه گردید، و مسئولین IBM اعلام نمو دند که این محصول یک برنامه استراتژیک برای تکنولوژی نرم افزاری IBM می‌باش DB۲ .از آن تاریخ تاکنون DBMS رابطه‌ای شاخص بوده و IBM از آن حمایت نموده و زبان DB۲’s SQL استاندارد عملی زبان بانک اطلاعاتی بوده‌است.

آشنايي با بانك اطلاعاتي………………………………………………. 48
(پايگاه داده)………………………………………………………………. 48
معرفي اس كيو ال و دستورات عمومي آن……………………………. 49
معایب SQLا……………………………………………………………….. 55
محاسن SQLا……………………………………………………………. 55
يک پلات فرم مستقل از زبان…………………………………………… 56
دستيابي به بانك اطلاعاتي باADO.NETا……………………………… 59
اشياءومتدهاي ADO.NET …….ا………………………………………….60
كلاس DataSet ا………………………………………………………….62
كلاس DataAdapter ا……………………………………………………62
كلاس ِDataTable ا……………………………………………………….64
كلاس DataRowا………………………………………………………… 65
كلاس DataColumnsا…………………………………………………. 65
كلاس هاي SqlConnection وOleDbConnection ا…………………67
كلاس هاي SqlCommandوOleDbCommandا……………………. 68
معرفی .Net FrameWork: ا…………………………………………..69
جداول استفاده شده در برنامه………………………………………: 71

فصل سوم

طراحي سيستم امانت کتاب…………………………………………. 73
1-فرم اصلي برنامه……………………………………………………. 74
2-فرم اضافه كردن كتاب……………………………………………….. 77
3-فرم اضافه كردن عضو جديد………………………………………… 80
4-فرم ويرايش كتاب ه.ا…………………………………………………. 84.
5-فرم ويرايش اعضا…………………………………………………….. 88
6-فرم جستجو…………………………………………………………. 93
7-فرم امانت……………………………………………………………. 96
8-فرم پس دادن كتاب……………………………………………….. 102
فهرست منابع فارسی ………………………………………………: 112

box]
برای دانلود رایگان قسمت های بیشتراز فایل به انتهای مطلب مراجعه کنید

[/box]

فهرست جداول

2 – 1 مهمترین اشیا و عملیات ADO.NET ……ا………………….. 60
2 – 2 خواص و متدهای کلاس DATA SET …ا……………………… 62
2 – 3 خواص و قیدهای کلاس DATA ADAPTER …ا……………….. 63
2 – 4 خواص ومتدهای کلاس DATA COLUMNS …ا………………… 65
2 – 5 خاصیت و متدهای کلاس OLEDBCONNECTIONا ………….. 66
2 – 6 خاصیت و متدهای کلاس OLEDB COMMAND .ا……………. 67  مقطع کارشناسی ارشد

بلافاصله بعد از پرداخت به ایمیلی که در مرحله بعد وارد میکنید ارسال میشود.


فایل pdf غیر قابل ویرایش

قیمت25000تومان

خرید فایل word

قیمت35000تومان