انتخاب صفحه

فهرست مطالب

فصل اول: مقدمه و کلیات

از دیر باز انسان مواد مختلف را جهت دستیابی به فرآورده­های جدید با خواص بهتر با هم ترکیب نموده است. یکی از این فرآورده­ها چند­سازه چوب­ پلاستیک است که به اختصار [1]WPC نامیده می­شود. این فرآورده که در سال­های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است، مخلوطی از ذرات چوب یا مواد لیگنوسلولزی دیگر و مواد پلی­مری است که ظاهری شبیه به چوب داشته ولی به وسیله فرآیند­های تولید مواد پلاستیک شکل می­گیرد(جزایری، 1385). سالانه تحقیقات فراوانی برروی نحوه فرآوری و ساخت این فرآورده و اصلاح و بهبود خواص آن صورت می­گیرد. در ساخت این مواد محدوده وسیعی از پلی­مرها مانند پلی­پروپیلن(PP[2])، پلی­اتیلن([3]PE)، پلی­ونیل کلراید(PVC[4]) و… همراه با پر­کننده­های سلولزی نظیر آرد و الیاف چوب، کتان، کنف، بامبو، کاه و کلش مورد استفاده قرار می­گیرد (کوزیژسکی[5]، 2010). طبق آمار منتشر شده بیشترین پلی­مرهای مصرفی از نوع پلی­اتیلن و پلی­پروپیلن بوده، به طوری­که در سال 2010 در مجموع 95% از پلی­مرهای مصرفی را شامل شده­اند (کارنانی[6]وهمکاران، 1997 و زوو[7] و همکاران، 2010). به طورکلی این محصولات شامل دو فاز می­باشند: فاز زمینه و فاز تقویت کننده (امیرخیزی، 1373).با این­حال تنها هنگامی­که فاز ­های تشکیل­دهنده خواص فیزیکی کاملاً متفاوتی داشته باشند، ماده حاصل مرکب نامیده می­شود (آگاروال و باروتمن[8] ،1980).وظیفه فاز تقویت کننده تحمل تنش­های مکانیکی وارده است و فاز زمینه تنش­های وارده را از یک جزء تقویت کننده به جزءدیگر منتقل کرده و بدین ترتیب در تمام حجم در تمام حجم چندسازه توزیع می­نماید (درودیانی،1373).کامپوزیت­های چوب پلاستیک به دلیل طیف متنوع آن و همچنین مقرون به صرفه بودن آن، دارای نرخ بالایی از رشد جهانی هستند. به طور معمول، کامپوزیت­ها از 40 تا 60 درصدچوب به شکل تراشه، الیاف و یا ذرات ریزتر که با گرمانرم­هایی مانند پلی­پروپیلن، پلی­اتیلن و پلی­ونیل کلراید ترکیب می­شوند، ساخته می­شود (حمزه و همکاران، 2011).

پلاستیک­ها به طور کلی مقاوم به حمله قارچی هستند با این حال یک نگرانی عمده برای این مواد هست که چوب موجود در کامپوزیت­ها مستعد به تخریب بیولوژیکی است. جزء چوب در این مواد سطوح رطوبت مناسبی را برای حمله قارچی فراهم می­کند. بسیاری از تولیدکنندگان از این خطر به وسیله تولید این محصولات برای مصارف داخلی که حضور آب کم است یا وجود ندارد، جلوگیری می­کنند در نتیجه خطرحمله قارچی به حداقل می­رسد (لوملی[9] و همکاران، 2011).افزایش کاربردهای چوب پلاستیک­ها در محیط­های بیرونی، نیازمند اطلاع از دوام این محصولات است، زیرا با وجود پیشرفت­هایی که در روش ساخت این محصولات صورت گرفته است، شواهد نشان می­دهند که این محصولات کاملاً در برابر پوسیدگی مصون نمی­باشند. به خصوص اگر این چندسازه­ها در جاهایی که به طور دوره­ای یا مداوم در معرض رطوبت نسبی بالاو رشد قارچی می­باشند، بیشتر مستعد به رشد قارچ و تخریب بیولوژیکی خواهند بود (شریفی، 1388).با توجه به آنچه بیان شد پیدا کردن یک روش دوست­دار محیط زیست برای کاهش جذب رطوبت و پوسیدگی قارچی دارای اهمیت بسیاری است. باتوجه به مطالعات انجام شده اصلاح شیمیایی اجزای چوبی یکی از روش­هایی است که بدین منظور بیشترین مطالعات روی آن انجام شده است.کامپوزیت­هایی که در آنها فاز زمینه با ماتریس توسط الیاف گوناگون تقویت شده باشند، مهمترین دسته از این محصولات را تشکیل می­دهند. و به کامپوزیت­های لیفی[1] معروفند. چنانچه بجای الیاف از پودر (معمولا معدنی) استفاده شود، این مواد را کامپوزیت­های ذره­ای یا پودری[2] می­نامند.

گاهی ماتریس الیاف را فاز پیوسته[3] و فاز تقویت­کننده را فاز ناپیوسته[4] گویند. ممکن است هر دو فاز الیاف و پودر با هم در ماتریس وجود داشته باشند. بهبود خواص ماتریس در کامپوزیت­های لیفی معمولاً خیلی بیشتر از کامپوزیت­های ذره­ای صورت می­گیرد (طبری، 1382).درهنگام تولید چند­سازه چوب پلاستیک مشکلاتی نظیر عدم سازگاری بین پرکننده آبدوست و ماده زمینه(پلاستیک) آب­گریز و دشواری توزیع یکنواخت این پرکننده­ها در پلاستیک به وجود می­آید، که جهت برطرف کردن این مشکلات از سازگار­کننده­های مختلفی استفاده می­شود. در حال حاضر در بیشتر تحقیقات از مالئیک انیدرید پیوند شده با پلی­پروپیلن و پلی­اتیلن (MAPP و MAPE) به عنوان ماده سازگار­کننده در ساخت WPC استفاده می­گردد. این سازگار­کننده­ها نیز دارای درجه بندی­های مختلفی هستند که ویژگی­های متفاوتی دارند و می­توانند ویژگی­های نهایی چوب پلاستیک تولید شده را تحت تأثیر قرار دهند (پورحمزه، 1385).در حال حاضر در ساخت WPC عمدتاً از آرد چوب و دیگر مواد لیگنوسلولزی به عنوان پرکننده استفاده می­شود. گونه­های چوبی مورد استفاده بسته به فراوانی و قابلیت دسترسی به آنها متفاوت می­باشد. علاوه بر گونه­های جنگلی مورد استفاده، ضایعات مواد لیگنوسلولزی از جمله ضایعات گیاهان نیز مورد استفاده قرار می­گیرند (صفارزاده، 1389).

چوب پلاستیک کامپوزیت

چوب پلاستیک کامپوزیت

1-1- مقدمه……………………………………………………………………………….. 2

1-1-1-اهداف تحقیق…………………………………………………………………….. 4

1-1-2-فرضیه­ها …………………………………………………………………………….4

1-1-3-اهمیت تحقیق……………………………………………………………………. 4

1-2-کلیات…………………………………………………………………………………. 5

1-2-1- چند سازه چوب پلاستیک……………………………………………………… 5

1-2-2-پلاستیک­ها………………………………………………………………………… 8

1-2-3-پلی­اتیلن…………………………………………………………………………… 9

1-2-4-پلی­اتیلن با دانسیته‏کم…………………………………………………………. 10

1-2-5-پلی­اتیلن با دانسیته متوسط…………………………………………………… 11

1-2-6-پلی­اتیلن با دانسیته بالا…………………………………………………………. 11

1-2-7-پلی­پروپیلن……………………………………………………………………….. 12

1-2-8-تقویت­کننده­ها و سازگارکننده­ها ……………………………………………….13

1-2-9-روشهای فراورش پلاستیک­ها………………………………………………….. 15

1-2-10-روش پرس………………………………………………………………….. 17

1-2-11-اهمیت وکاربرد‏‏های چندسازه چوب پلاستیک………………………….. 18

1-2-12-اهداف تهیه چندسازه­های چوب­پلاستیک…………………………………. 20

1-2-13-انواع اصلاح چوب………………………………………………………….. 20

1-2-14-اصلاح شیمیایی………………………………………………………….. 21

1-2-15-حالتهای قرار‏‏‏گرفتن مونومر در سلول……………………………………. 22

1-2-16-تاریخچه فرآیند استیلاسیون…………………………………………….. 27

1-2-17-استیلاسیون……………………………………………………………… 27

1-2-18-دیگر مواد استیله کننده………………………………………………….. 28

1-2-19-خواص چندسازه اصلاح شده…………………………………………… 35

1-2-21-پوسیدگی قهوه­ای……………………………………………………… 37

1-2-22-پوسیدگی رشته­ای یا سفید…………………………………………… 39

1-2-23-پوسیدگی نرم…………………………………………………………… 40

1-2-24-عوامل و عناصر مورد نیاز قارچ‏‏‏ها ………………………………………41

1-2-25-اثرات پوسیدگی و روشهای بررسی آن……………………………… 41

1-2-26-دوام طبیعی چندسازه ها ……………………………………………..42

برای دانلود رایگان قسمت های بیشتراز فایل به انتهای مطلب مراجعه کنید

 فصل دوم : مرور منابع

اگر چه تحقیقات مربوط به مقاومت پوسیدگی چوب پلاستیک به‏اندازه سایر خواص فیزیکی و مکانیکی این سازه مورد بررسی قرار نگرفته است. اما نتایج مطالعات پراکنده­ای که در نقاط مختلف جهان انجام شده است می‏تواند برای ارزیابی و اظهار نظر درباره این ویژگی قابل استناد باشد (امیدوار، 1388). از این‏رو به پاره ای از آنها اشاره می‏شود.

تیمارا[1] و همکاران (1999) به بررسی مقاومت بیولوژیکی کامپوزیت­های اصلاح شیمیایی شده پرداختند. نمونه‏های اصلاح شده در معرض قارچ مولد پوسیدگی سفید C.versicolor به مدت 12 هفته قرار داده شد. نتایج بدست آمده نشان داد که درصد کاهش وزن نمونه‏های اصلاح شیمیایی شده کاهش معنی داری را درمقابل با نمونه‏های شاهد داراست. همچنین بیان شد که بواسطه اصلاح شیمیایی چوب مقاومت به هوازدگی سطح هوازده بوسیله UV و آب بارن بهبود یافته است

خلیل و اسماعیل[2] (2001) به بررسی مقاومت به پوسیدگی چندسازه چوب پلاستیک‏های ساخته شده با فیبر گیاهی تقویت شده با پلی استر پرداختند. نتایج نشان داد استیله کردن مقاومت بالایی را در برابر پوسیدگی قارچی پس از 12 ماه در تست خاک بهمراه داشته است.

ایباخ[3] و همکاران (2002) به تحقیقی در رابطه تاثیر چرخه‏های مرطوب‏سازی و خشک کردن را بر روی خواص پوسیدگی کامپوزیت‏های حاصل از الیاف صنوبر و پلی‏پروپیلن با دانسیته بالاپرداختند. نتایج نشان داد که در معرض قراردهی نمونه‏ها به مدت‏زمان 12 هفته در معرض قارچ پوسیدگی قهوه­ای G.trabeum یا قارچ پوسیدگی سفید T.versicolor گویای این‏حقیقت است که حملات قارچی بعد از اعمال تست­های چرخه‏های غوطه­وری درآب افزایش یافته است.

  ایباخ و کلمنس[4] (2002) به تحقیقات اولیه در مورد مقاومت به پوسیدگی کامپوزیت­های ساخته شده از پلی‏اتیلن دانسیته بالا و 50 درصد آرد چوب  اصلاح شیمیایی پرداختند. در این تحقیقات از الیاف چوب کاج غربی به اندازه 420 میکرومتر(40 مش) استفاده شد. محققین اثر قارچ مولد پوسیدگی سفیدT.versicolor و قارچ مولد پوسیدگی قهوه­ای G. Trabeum  را طی یک دوره 12 هفته­ای بر روی نمونه­های چوب پلاستیک بررسی کردند و با چوب ماسیو مورد مقایسه قرار دادند. نتایج نشان داد که قارچ­های مولد پوسیدگی قهوه­ای کاهش وزن بیش­تری از 12 تا 70%  نسبت به قارچ­های مولد پوسیدگی سفید در چوب ماسیو ایجاد می­کند. در حالی که به طور کلی کاهش جرم برای نمونه­های چندسازه کمتر از چوب ماسیو است (حدود 3-1 درصد). ضمناً با افزایش مدت زمان در معرض نهادن کاهش جرم افزایش می­یابد. نتیجه گرفتند که نمونه­های اصلاح شده چندسازه چوب کاج غربی- پلی‏اتیلن دانسیته بالا، در برابر قارچ­های مولد پوسیدگی قهوه­ای و سفید مقاوم­اند.

ایباخ و کلمنس (2002) به بررسی کاهش وزن نمونه‏های چوب پلاستیک ساخته شده از بوتیلن‏اکسید و پلی‏پروپیلن‏اکسید و الیاف اصلاح شیمیایی شده­ی کاج­جنوبی و کاج پوندروزا با انیدریداستیک که در سه رطوبت 30، 65 و 90 درصد ودرحرارت 27 درجه سانتی­گراد متعادل سازی شده بودند،پرداختند. در‏مقایسه با نمونه­های شاهد، نمونه­هایی که در رطوبت های بالاتر به تعادل رسیده­بودند دارای کاهش وزن بیشتری بودند.

شریپ[5] و همکاران (2006) در پژوهشی به بررسی تخریب بیولوژیکی چوب پلاستیک و راهکارهایی برای بهبود مقاومت به پوسیدگی این سازه ارزشمند پرداختند. نتایج حاکی از این بود که دو عامل رطوبت ومنبع غذایی مهمترین تاثیر را در تخریب برعهده دارند. همچنین راه­کار‏های بسیاری برای حذف این دو عامل بیان شد.

ایباخ و کلمنس (2006) در یک پژوهش بنیادی به بررسی اثر استیلاسیون پودر چوب کاج غربی و همچنین سازگار­کننده بر مقدار رطوبت جذب شده، مقاومت­های هوازدگی و بیولوژیکی کامپوزیت­های ساخته شده بروش اکستروژن پرداختند. نمونه­ها قبل از اینکه در معرض آزمون پوسیدگی قرار گیرند با دو روش جوشاندن در آب و در معرض قرارگیری با UV پیش­تیمار شدند. نتایج بدست آمده توسط محققین نشان می­دهد که اصلاح چوب مقدار رطوبت جذب شده توسط اجزای چوب را در مقایسه با نمونه­های اصلاح نشده بطور چشمگیری کاهش داده است.

سگرهولم[6] (2007) در یک مطالعه به اثرات استفاده از چوب اصلاح شده در چند‏سازه چوب پلاستیک بر روی خواص جذب آب، خواص میکرومورفولوژی و مقاومت بیولوژیکی پرداخته است. دراین تحقیق روش های اصلاح شامل اصلاح شیمیایی ،فورفولاسیون و تیمار حرارتی بوده است. نتایج بدست آمده حاکی از آن است که نمونه­های اصلاح شیمیایی شده در برابر جذب آب مقاومت بسیار بالایی را داشته و در نتیجه دارای ثبات ابعادی بالاتر و مقاومت‏های بیولوژیکی بهتری می باشد.

ایباخ و همکاران (2007) به مطالعات آزمایشگاهی چوب پلاستیک‏های اصلاح شیمیایی شده بر روی مقاومت بیولوژیکی در محیط آزمایشگاه و محیط بیرون پرداختند. نتایج نشان می دهد که استیله کردن اجزای چوب در چوب پلاستیک جذب­رطوبت را کاهش می­دهد و باعث تفاوت در عملکرد بعضی مقاومت‏ها مثل مقاومت­های بیولوژیکی و کاهش احتمال خمش در تست‏های مکانیکی می‏شود. این یافته­ها نشان می‏دهد با اصلاحاتی در روش آزمون نتایج تست‏های آزمایشگاهی با محیط بیرون نیز قابل تطابق است. اما برای دستیابی به فرمولاسیون مختلف به زمان بیشتر و مطالعات گسترده‏تری نیاز است.

آلفردسن و وستین[7] (2009) دریک پژوهش جامع که در دو کشور سوئد و نروژ بطور مشترک انجام دادند، به بررسی مقاومت به پوسیدگی چوب و چوب پلاستیک اصلاح شیمیایی شده در تست­های آزمایشگاهی و میدانی و مقایسه آن با چوب‏های حفاظت شده پرداختند. این مطالعه با انجام 3 تست مختلف (AWPA E 10 ، ENV 807 و EN 252 ) و در 2 سایت متفاوت با انجام روش‏های اصلاحی نظیر فورفولاسیون، استیلاسیون و تیمار‏حرارتی همراه بود. نتایج حاکی از آن بود که در تست TMC استیلاسیون، فورفولاسیون و تیمار‏حرارتی چوب کاج به همراهWPC  های ساخته شده از چوب استیله مقاومت به پوسیدگی بالایی را از خود نشان دادند. چوب و چوب پلاستیک استیله در برابر چوب‏های تیمار شده باCCA   و CC مقاومت مشابه و یا حتی بهتری را از خود نشان دادند. در تست HDL نمونه‏های آزمونی هیچ‏گونه پوسیدگی پس از 3 سال هم در سایت سوئد و هم در سایت نروژ از خود نشان ندادند. بطور شگفت­انگیزی دوام طبیعی نمونه‏ها در محیط بیرون و در محیط آزمایشگاه یکسان برآورد شد.

پاپادوپولوس[8](2011) در یک پژوهش زمان­بر به مطالعه دوام طبیعی پارتیکل­برد‏های ساخته شده از چوب اصلاح شیمیایی شده با پروپیونیک انیدرید در طی 6 سال پرداخت.. تیرک‏های ساخته شده از پارتیکل­برد‏های پروپنیله شده با درصد پروپنیلاسیون 2/12% در غرب یونان برای تست میدانی مستقر شد. این تیرک‏ها پس از 5 سال در‏معرض قرار گیری از دوره 6 ساله، پوسیدگی شدیدی را از خود نشان دادند. این در حالی بود که نمونه های شاهد پس از سال چهارم به کلی تخریب شدند.

حسینی هاشمی و همکاران (2011) در یک مطالعه به مقاومت به پوسیدگی، جذب آب، سختی و واکشیدگی ضخامتی کامپوزیت باگاس/ پلی­پروپیلن پرداختند. قارچ مولد پوسیدگی قهوه­ای C.Puteana و پوسیدگی سفید T.versicolor برای مدت 8 ، 12 و 16 هفته و با روش Koll-Flask به منظور تست مقاومت به پوسیدگی، به کار برده شد. نمونه­هایی که دچار پوسیدگی قهوه­ای و سفید شده بودند و نمونه­های کنترل در آب به مدت 2 و 24 ساعت برای اندازه ­گیری جذب آب و واکشیدگی ضخامتی طبق استاندارد D 570-98  ASTM غوطه­ور شدند، نتایج نشان داد که پایین­ترین (3/2 درصد) و بالاترین (7/2درصد) کاهش وزن در نمونه­های کامپوزیت دچار پوسیدگی سفید، به ترتیب برای 8 و 16 هفته در معرض قارچ­ها قرار گرفتن، مشاهده شده بود. این نشان می­دهد که با افزایش مدت زمان مجاورت چندسازه در برابر قارچ، میزان کاهش وزن افزایش می­یابد.

2-1- مرور منابع…………………………………………………………………. 48

فصل سوم : بحث و نتیجه­گیری

با توجه به اهمیت مقاومت به پوسیدگی فرآورده چند­سازه چوب­پلاستیک هنگامی­که این فرآورده در محیط بیرون قرار می­گیرد، بکارگیری یک روش اصلاحی مناسب جهت بهبود مقاومت به پوسیدگی این فرآورده حائز اهمیت می­باشد. درمحیط بیرون علاوه بر عوامل قارچی، عوامل دیگری نظیر UV و… در تخریب فرآورده ممکن است مشارکت کنند، که حتی این عوامل می­توانند بر روی مقاومت به پوسیدگی نیز تاثیر­گذار باشند. بنابراین بکارگیری یک روش اصلاحی مناسب که قادر باشد فرآورده چند سازه را در محیط بیرون که تحت تاثیر مجموعه ای از عوامل محیطی قرار می‏گیرد حفاظت کند، از اهمیت ویژه‏ای برخوردار می‏باشد.اصلاح شیمیایی گروههای استیل چوب با استیک انیدرید باعث استری شدن گروه­های هیدروکسیل چوب و در نتیجه آن آبگریز شدن بیشتر و نهایتاً ثبات ابعادی بهتر آن سازه می‏شود (ایباخ و کلمنس، 2007).

 نتایج بدست آمده حاکی از آن است که کامپوزیت‏ها با WPG های بالای 20% مقاومت بسیار خوبی در قبال پوسیدگی قارچی در محیط بیرونی به خوبی محیط آزمایشگاه فراهم می­کنند (بریلد و همکاران ،2000، پاپادوپولوس و هیل،2003، هیل و همکاران ،2007).اگرچه جذب رطوبت در چوب پلاستیک اصلاح شده کمتر از چوب خام اصلاح نشده است، اما همین مقدار پایین جذب رطوبت در واکشیدگی تاثیر دارد و در مصارف بیرون باعث تخریب اندک اجزای چوب در برابر پوسیدگی می­شود (ایباخ و کلمنس، 2007).به منظوراینکه نتایج آزمون­های پوسیدگی چوب­پلاستیک انطباق بیشتری با شرایط بیرونی داشته باشد، یکسری پیش‏تیمارها وجود دارند که آنها نوعی شبیه‏سازی شرایط بیرونی هستند. از جمله­ این پیش‏تیمارها قرار دادن در مقابل اشعه UV قبل از درمعرض قرارگیری در برابر آزمون پوسیدگی است. پیش‏تیمارهای دیگری نظیر سیکل‏های جوشاندن و خشک کردن و همچنین غوطه‏وری به مدت چند هفته نیز مورد استفاده واقع شده است (ایباخ و کلمنس، 2006، ایباخ و همکاران، 2007، سگرهولم، 2007، شریپ و همکاران، 2008 و پاپادوپولوس، 2010).

نتایج کاهش وزن در‏برابر قارچ­های مولد پوسیدگی حاکی از آن است­که پیش­تیمار هوازدگی تاثیر بسزایی در افزایش کاهش وزن نمونه­های آزمونی در برابر نمونه­های شاهد داشته است. اما از آنجا که اثر استیلاسیون جزء چوبی آنقدر زیاد است که حتی نمونه­های استیله با پیش­تیمار هوازدگی کاهش وزن ناچیزی را در تست­ها از خود نشان داده­اند (ایباخ و کلمنس، 2006، ایباخ و همکاران، 2007، سگرهولم، 2007، شریپ و همکاران، 2008، پاپادوپولوس، 2010، آلفردسن و وستین، 2011).نتایج مطالعات انجام شده بر‏روی مقاومت به پوسیدگی چندسازه چوب پلاستیک اصلاح شیمیایی شده در محیط آزمایشگاه و تست­های میدانی حاکی از آن است­که رفتار این سازه در محیط آزمایشگاه با شرایط میدانی مطابقت داشته هر چند که برخی از محققین بر این عقیده می‌باشند که برای رسیدن به فرمولبندی مناسب نیاز به تحقیقات گسترده­تری است(ایباخ و همکاران، 2007، آلفردسن و وستین، 2011).باتوجه به مطالعات انجام شده این مطلب بیانگر این است که کامپوزیت‏های چوب پلاستیک استیله می‏تواند در کاربرد‏های در‏تماس با سطح‏زمین بدون هیچ مشکلی مورد استفاده قرار گیرند(ایباخ و همکاران، 2007، پاپادوپولوس، 2010).

نتیجه­گیری­کلی

بطورکلی باتوجه به اهداف تحقیق می­توان گفت که اصلاح شیمیایی بخش چوبی کامپوزیت­های چوب پلاستیک می­تواند جذب آب این سازه را کاهش داده و خواص وابسته به جذب آب آن از جمله مقاومت به پوسیدگی را بهبود دهد.با توجه‏به نتایج بدست آمده سطح استیلاسیون با WPG های بالای 20% جهت بهبود مقاومت به پوسیدگی مورد نیاز است. و در این شرایط است که مقاومت به پوسیدگی در محیط بیرون و کاربردهای درسطح زمین می­تواند مورد استفاده قرار گیرد.

باتوجه‏به نتایج پیش­تیمارهای انجام شده به منظور انطباق بیشتر شرایط آزمایشگاهی با محیط بیرون می­توان گفت که پیش­تیمار هوازدگی WPC منجر‏به ترک­های سطحی در سطح کامپوزیت شده و باعث افزایش میزان جذب آب آن سازه می شود.نتایج بدست آمده از آزمایشات میدانی مقاومت به پوسیدگی چندسازه چوب پلاستیک حاکی از آن است که این نتایج با با نتایج تست­های آزمایشگاهی اصلاح شده بوسیله پیش‏تیمارها قابل انطباق است، ولی این موضوع نیاز به زمان بیشتر و مطالعات گسترده­تری دارد.

قارچ مولد پوسیدگی سفید

قارچ مولد پوسیدگی سفید

3-1- بحث……………………………………………………………………………. 54

نتیجه­گیری­کلی……………………………………………………………………….. 56

پیشنهادات…………………………………………………………………………… 57

برای دانلود رایگان قسمت های بیشتراز فایل به انتهای مطلب مراجعه کنید

فصل چهارم­: منابع

منابع………………………………………………………………………………….. 60

 بلافاصله بعد از پرداخت به ایمیلی که در مرحله بعد وارد میکنید ارسال میشود.


فایل pdf غیر قابل ویرایش

قیمت25000تومان

خرید فایل word

قیمت35000تومان